شرکت موسیقی از گوگل می‌خواهد که صفحه ویکی‌پدیا در مورد ریپرهای یوتیوب را از فهرست حذف کند

چند سالی است که انجمن صنعت ضبط آمریکا (RIAA) درخواست‌های حذف را به گوگل ارسال می‌کند تا این شرکت سایت‌های ریپینگ یوتیوب را حذف کند، که از جمله موارد دیگر، امکان برداشتن صدا از ویدیوهای YouTube و ذخیره به عنوان فایل‌های موسیقی را فراهم می‌کند. .

WTF؟! صنعت موسیقی مدت‌هاست که با یوتیوب رابطه جنجالی داشته است. علاوه بر این بحث ها مبنی بر اینکه شرکت متعلق به گوگل به هنرمندان برای استفاده از موسیقی آنها پول کافی نمی دهد یا به آنها اجازه کنترل کامل بر نحوه استفاده از آن نمی دهد، مسئله دزدی دریایی اغلب مطرح می شود. اعلامیه‌های DMCA مرتباً ارسال می‌شود و یک شرکت موسیقی تا آنجا پیش رفت که درخواست کرد مقاله ویکی‌پدیا در مورد دانلودکنندگان YouTube حذف شود.

صفحه ویکی‌پدیا هنوز تحت تأثیر این اخطار قرار نگرفته است، اگرچه چند پیوند با نام‌های چون Music دیگر فهرست‌بندی نشده‌اند. بعید به نظر می رسد که گوگل از این درخواست استقبال کند، به خصوص که می تواند سابقه ای برای دیگران ایجاد کند.منبع

TorrentFreak گزارش می‌دهد که شرکت‌های موسیقی جنگ صلیبی خود را علیه یوتیوب فراتر از سایت‌هایی که آن را تسهیل می‌کنند گسترش داده‌اند. یک برچسب مستقل فرانسوی به نام Why Music، که شروع به ارسال هزاران درخواست حذف از Google برای حذف بیش از 10000 پیوند به سایت‌های پاره‌شده در سال گذشته کرد، همچنین می‌خواهد یک ورودی ویکی‌پدیا درباره این عمل حذف شود.

اطلاعیه‌ای مبنی بر اینکه از آنجایی که Music هفته گذشته برای حذف آدرس‌های اینترنتی خاص به Google ارسال شد، شامل صفحه «مقایسه دانلودکنندگان یوتیوب» ویکی‌پدیا می‌شود، زیرا به سایت‌های چاک‌کننده‌ای که صنعت موسیقی دنبال می‌کند پیوند می‌دهد.

بخونید:  دستمزدهای مدیرعامل به سطوح بی سابقه می رسد: با افراد برتر آشنا شوید

سایر سایت‌های موجود در لیست که به دانلودکنندگان یوتیوب اشاره می‌کنند یا به آن‌ها لینک می‌دهند عبارتند از یک صفحه فیس‌بوک از یک شرکت تجزیه و تحلیل ترافیک، یک بررسی Trustpilot و یک بررسی وضعیت uptime. همچنین افزونه های کروم و فایرفاکس، یک صفحه Softonic که دانلودکنندگان یوتیوب را فهرست می کند و حتی یک صفحه Soundcloud که Yt1s.com را ذکر می کند، وجود دارد.

RIAA می‌گوید پلتفرم‌های پاره‌کننده یوتیوب مفاد ضد دور زدن قانون حق نسخه‌برداری هزاره دیجیتال (DCMA) را نقض می‌کنند – نینتندو از همان استدلال برای توقف انتشار Steam شبیه‌ساز دلفین استفاده کرد. این اخطارها منجر به حذف صفحات اصلی پلتفرم‌های اصلی یوتیوب توسط گوگل شد، اگرچه سایت‌های مورد بحث تمایل دارند فقط به آدرس‌های اینترنتی جدید تغییر کنند.