شکایت جدید ارائه شده توسط SEC مدیران MoviePass را به کلاهبرداری متهم می کند


کف دست: رهبران مسئول رسوایی رمز عبور MoviePass دوباره در تیررس دولت آمریکا قرار دارند. مدیران قبلاً پرونده ای را که توسط FTC در ژوئن 2012 مطرح شده بود حل و فصل کرده بودند. اگر قاضی صلاح بداند، دو نفر از مدیران سابق MoviePass ممکن است با جریمه های سنگینی روبرو شوند و برای همیشه از داشتن پست های عالی در هر شرکت ثبت شده در SEC منع شوند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از سه مدیر سابق MoviePass به دلیل کلاهبرداری شکایت کرده است. SEC ادعا می کند که تئودور فارنسورث و میچ لو سرمایه گذاران را هنگام فروش آنها در مدل تجاری MoviePass با استفاده از اطلاعات نادرست گمراه کردند. مدیر اجرایی سوم، خالد ایتوم، متهم به گرفتن 310000 دلار از شرکت با استفاده از فاکتورهای جعلی است.

لو از سال 2016 تا 2020 به عنوان مدیرعامل MoviePass را رهبری کرد. فارنزورث از سال 2017 تا 2020 به عنوان مدیر اجرایی Helios و Matheson Analytics، شرکت مادر MoviePass کار کرد، زمانی که شرکت برای فصل 7 ثبت نام کرد. عمدا” اطلاعات نادرست در مورد کسب و کار را “مکرر” به اشتراک گذاشت.

از سال 2016 تا 2018، MoviePass عملکرد خوبی داشت و تعداد مشترکان زیر نظر لوو به بیش از سه میلیون نفر رسید. با این حال، این مشتری قابل توجهی باعث شد که شرکت سرمایه گذاری کند. بنابراین در جولای 2018، لو به کارمندان دستور داد تا رمز عبور مهم ترین کاربران این سرویس را تغییر دهند. Farnsworth، Lowe و Helios با یک دستور رضایت شامل شکایت کمیسیون تجارت فدرال در رابطه با رسوایی رمز عبور پنهان در سال 2021 موافقت کردند.

با این حال، دولت فدرال این ضربات را انجام نداد. شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار که روز دوشنبه ارائه شد، می‌گوید که پس از خرید هلیوس، فارنزورث و لو با دروغ گفتن درباره سودآوری شرکت، از سرمایه‌گذاران کلاهبرداری کردند.

SEC v Farnsworth توسط CS Jeffrey بارگذاری شده است

قبل از اینکه Helios وارد تصویر شود، اشتراک نامحدود حدود 40 تا 50 دلار در ماه بود. پس از خرید، Farnsworth و Lowe به سرمایه‌گذاران گفتند که MoviePass همچنان می‌تواند زیر مدل تجاری ۹.۹۵ دلار در ماه سود کند. این ادعا آشکارا نادرست بود و یک وضعیت جریان نقدی منفی ایجاد کرد که تا زمانی که هلیوس مجبور به ورشکستگی شد ادامه داشت.

در این شکایت آمده است:

در مواجهه با جریان‌های نقدی منفی ضعیف – به جای اینکه حقیقت را به مردم بگویند – فارنسورث و لو تاکتیک‌های کلاهبرداری را برای جلوگیری از استفاده کاربران سنگین MoviePass از این سرویس ابداع کردند و به‌طور نادرست و گمراه‌کننده به مردم اطلاع دادند که استفاده به طور طبیعی یا به دلیل اقدامات شرکت کاهش یافته است. برای مبارزه با نقض ادعایی مشترکین از شرایط و ضوابط خدمات MoviePass استفاده کرده بود.”

شکایت SEC به دنبال خسارات مالی است، اما همچنین می‌خواهد Farnsworth و Lowe از مدیریت یا موقعیت اجرایی در هر شرکت ثبت شده در SEC محروم شوند.

سخنگوی Farnsworth گفت که تیم حقوقی او قصد دارد اتهامات SEC را به چالش بکشد که ادعا می کند این موضوع “تقریبا سه سال پیش” حل و فصل شده است.

این سخنگوی به بلومبرگ گفت: «آقای فارنسوورث همچنان معتقد است که همیشه با حسن نیت در راستای منافع شرکت ها و سهامداران خود عمل کرده است.

وکیل خالد ایتوم، معاون سابق MoviePass نیز ادعا می‌کند که در این پرونده بی‌گناه است و می‌گوید SEC به‌طور ناعادلانه آقای Itum را هدف قرار داده است.

آدام فی، وکیل ایتوم، گفت: “خالد به شخصیت و صداقتی که در طول مدت حضورش در MoviePass نشان داد افتخار می کند، و ما مشتاقانه منتظریم تا اتهامات بی اساس SEC علیه او را در دادگاه به چالش بکشیم.”

نه لو و نه نمایندگان او در مورد این شکایت اظهار نظری نکرده اند.منبع