شکایت FTC ادعا می کند که صاحبان Roomster با فهرست ها و بررسی های جعلی از متقاضیان هم اتاقی کلاهبرداری کرده اند.

Roomster اپلیکیشنی است که از طریق اپ استور اپل و گوگل پلی در دسترس است و ظاهراً به افراد کمک می کند هم اتاقی یا اتاقی برای اجاره پیدا کنند. FTC ادعا می کند که در بین دانشجویان و سایر افراد کم درآمد که به طور منطقی نمی توانند به تنهایی یک مکان را بخرند بسیار محبوب است. مانند Zillow به آن فکر کنید، به جز افرادی که به دنبال زندگی مشترک با دیگران هستند.

“نمی‌دانم همه آن نقدهای خوب هم جعلی هستند یا چه چیزهایی. اما من به معنای واقعی کلمه با حداقل 50-60 نفر تماس می‌گیرم و پیام‌های کمی دریافت کردم که یک مکان را پیشنهاد می‌کردند. و همه آنها فقط جعلی بودند. دقیقاً همان ایمیلی که شما واریز می‌کنید و اول آن را می‌دهید. اجاره ماه و آنها کلید را برای شما پست خواهند کرد. [sic]”

به طور خلاصه: دادستان های کل از شش ایالت به کمیسیون تجارت فدرال (FTC) در یک شکایت علیه یک پلتفرم اپلیکیشن به نام Roomster پیوستند. این شکایت شرکت را به “تاکتیک های فریبنده” و کلاهبرداری آشکار متهم می کند. جان شرایبر و رومن زاکس، صاحبان Roomster و جاناتان مارتینز مالک AppWinn به عنوان متهمان در پرونده ذکر شده اند.

FTC در بیانیه مطبوعاتی روز سه‌شنبه اعلام کرد: «Roomster و صاحبان آن جان شرایبر و رومن زاکس ده‌ها میلیون دلار از مستاجر‌های با درآمد پایین و دانشجویی که بیشترین نیاز به مسکن قابل اعتماد دارند و کمترین هزینه را برای از دست دادن پول دارند، گرفته‌اند».

برای روشن بودن، شریبر و زکس متهم به ارسال لیست های جعلی نیستند. در عوض، آنها به سادگی املاک ارائه شده به پلت فرم را بررسی نمی کنند، که در را برای کلاهبرداری های اجاره ای باز می کند. در یک نمونه، آنها یک اجاره را “تأیید شده” علامت گذاری کردند، اما یک بررسی ساده نشانی نشان داد که این یک ساختمان تجاری اداره پست ایالات متحده است. همانطور که یک بررسی قانونی بیان کرد:

نقش مارتینز این بود که از 2500+ حساب iTunes خود برای بارگذاری لیست های واقعی و جعلی Roomster با بررسی های جعلی استفاده کند که FTC از آن به عنوان “testi-phony-als” یاد می کند. FTC سوابق ایمیلی را به دست آورد که نشان می‌داد رومستر به مارتینز دستور داده است که “مطمئن شود که همیشه تعداد نظرات تصادفی باشد، بنابراین طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.” Roomster این ارتباط را پس از آن ارسال کرد که FTC به Shriber و Zaks اطلاع داد که تحقیقاتی را در مورد شرکت آنها آغاز کرده است.

متهمان در مورد تحقیقات و ادعاهای آن اظهار نظری نکرده اند.

منبع

Shriber و Zaks ظاهراً با دریافت هزینه ای برای دسترسی به اطلاعات این لیست های جعلی “ده ها میلیون دلار” به دست آورده اند.

در این شکایت جریمه‌های خاصی که Rooster و صاحبان آن می‌توانند با آن مواجه شوند، مشخص نمی‌کند و فقط به این نکته اشاره می‌کند که اقدامات آنها قوانین ایالتی و قانون کمیسیون تجارت فدرال را نقض می‌کند.

بخونید:  دیزنی تنها پس از 18 ماه، جاذبه 2400 دلاری خود به نام Star Wars: Galactic Starcruiser را تعطیل می کند.