صحبت های «پدر تلفن همراه» از اعتیاد به موبایل، امید به آینده

آینده نگر: مارتین کوپر، که اغلب از او به عنوان پدر تلفن همراه یاد می شود، در نشست اخیر با خبرگزاری فرانسه، حرف های زیادی در مورد پیشرفت فناوری برای گفتن داشت. حتی پس از 50 سال، کوپر اذعان می کند که ما تازه در ابتدای درک آنچه فناوری تلفن همراه می تواند انجام دهد، هستیم.

می‌دانم که این یک اغراق به نظر می‌رسد، اما می‌خواهم در طی یک یا دو نسل بدانید، ما بر بیماری غلبه می‌کنیم، بیماری را از بین می‌بریم.»

ممکن است این روزها از تلفن های هوشمند در درجه اول برای سرگرمی استفاده شود، اما در نهایت، او امیدوار است که جامعه بیاید و شروع به استفاده موثرتر از دستگاه های تلفن همراه کند. رویاپرداز قاطعانه بر این باور است که گوشی های هوشمند توانایی ایجاد انقلاب در انواع صنایع از جمله آموزش و مراقبت های بهداشتی را دارند.

کوپر گفت: “باید به شما بگویم که وقتی می بینم شخصی در حال عبور از خیابان است و به تلفن همراه خود نگاه می کند، ویران می شوم.” او افزود که این یک اتفاق بسیار رایج است و خاطرنشان کرد که “آنها از ذهن خود خارج شده اند.”

پس از تکمیل، او با دکتر جوئل اس. انگل، یک رقیب که در آزمایشگاه بل کار می کرد، تماس گرفت تا او را از دستاورد مطلع کند. کوپر گفت: «سکوت در آن سوی خط حاکم بود. او افزود: «فکر می‌کنم او دندان‌هایش را به هم می‌فشرد.

این روزها، مهندس 94 ساله از یک آیفون جفت شده با اپل واچ برای انجام کارهای معمولی از جمله چک کردن ایمیل، تماشای تصاویر و حتی تنظیم سمعک خود استفاده می کند، اما فاش کرد که هرگز به اندازه نوه هایش به این کار علاقه مند نخواهد شد. و نوه ها هستند. در واقع، او گفت که از وسواس مردم نسبت به تلفن های خود شوکه شده است. به زبان ساده، مردم زمان زیادی را صرف تماشای آنها می کنند و درگیر آنها می شوند.

بخونید:  ویژگی کمتر شناخته شده مایکروسافت اج به صورت ناخواسته اطلاعات سایت هایی را که بازدید می کنید به Bing ارسال می کند.

گوشی‌ای که کوپر برای رقیبش استفاده می‌کرد، DynaTAC (پوشش کل منطقه تطبیقی ​​پویا) بود که وزن آن حدود 2.5 پوند بود و عمر باتری بسیار کمی داشت. کوپر گفت، تنها کاری که می‌توانستید با آن انجام دهید، صحبت کردن و گوش دادن بود.

اعتبار تصویر: والری مکون، خبرگزاری فرانسهمنبع

کوپر به شوخی گفت، عمر باتری یک نگرانی مهم نبود، زیرا آنقدر سنگین بود که نمی‌توانستید آن را برای مدت طولانی نگه دارید.

از زمانی که کوپر اولین تماس عمومی را با استفاده از تلفن همراه دستی انجام داد، نزدیک به 50 سال می گذرد. تلفن های “موبایل” قبلاً از نظر فنی وجود داشتند، اما آنها به وسایل نقلیه متصل بودند. ایده کوپر از تلفن همراه یک دستگاه واقعا قابل حمل بود که به ماشین متصل نمی شد و در اواخر سال 1972، تیمی را که وظیفه ساخت آن را بر عهده داشتند، تشکیل داد.