صفحه بوت خود را با این هک آسان Steam Deck سفارشی کنید

خوش بگذره.منبع

اگر در حال ایجاد یک ویدیو از ابتدا هستید، باید چند نکته را به خاطر بسپارید. رزولوشن باید تا حد امکان نزدیک به 1280×800 باشد تا بهترین نتیجه را داشته باشید. همچنین باید در قالب .webm باشد. اگر اینطور نیست، به سادگی جایگزین کردن پسوند با .webm باید کار کند. به عنوان مثال، اگر ویدیو boot.mov است، نام آن را به deck_startup.webm تغییر دهید. ویدیوهای بوت سفارشی فقط می توانند 10 ثانیه یا کمتر باشند، بنابراین زمان انیمیشن خود را برنامه ریزی کنید.

در مرحله بعد، باید پوشه های مخفی را آشکار کنید. راه آسان برای انجام این کار این است که Dolphin (کاوشگر فایل SteamOS) را باز کنید، سپس Ctrl+H را فشار دهید. مسیر طولانی‌تر این است که روی نماد گزینه‌ها در Dolphin (“ساندویچ” در گوشه سمت راست بالا) ضربه بزنید و “Show Hidden Files” را از منو انتخاب کنید.

ویدیوی بوت باید به صورت زیر باشد:
به نام deck_startup.webm
در پوشه ~/.steam/root/config/uioverides/movies قرار دارد
10 ثانیه یا کمتر

راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید صفحه نمایش سفارشی خود را روی Steam Deck قرار دهید. ساده ترین کار این است که به سادگی آن را برای خود ایمیل کنید، فایرفاکس را در Deck باز کنید و کلیپ را از ایمیل خود بازیابی کنید. همچنین می توانید آن را به وب سایت Boot Videos ارسال کنید تا همه از آن استفاده کنند و آن را از آنجا دانلود کنند. همچنین یک موضوع Reddit وجود دارد که همین هدف را دنبال می کند.

بخونید:  V3000 Plus جدید لیان لی می تواند دو رایانه شخصی و چهار رادیاتور آب خنک کننده را در خود جای دهد

اکنون به یک پوشه نیاز دارید تا صفحه نمایش دلخواه خود را نگه دارد. در واقع شما به چند پوشه تو در تو نیاز دارید. بنابراین به ~/.steam/root/config بروید و یکی به نام “uioverrides” را اضافه کنید. به پوشه uioverrides بروید و دیگری به نام فیلم ایجاد کنید. صفحه نمایش سفارشی شما در اینجا زندگی می کند. این اولین جایی است که SteamOS به دنبال یک ویدیوی راه‌اندازی می‌گردد. اگر یکی اینجا نباشد، پیش فرض را از ~/home/deck/.local/share/Steam/steamui/movies می کشد.

TL;DR: آیا از آن انیمیشن بوت سهام در Steam Deck خود خسته شده اید؟ در اینجا ما چند جایگزین جالب را به شما نشان خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که چگونه از آنها استفاده کنید. این سخت نیست و می تواند یک راه سرگرم کننده (یا خنده دار) برای خوش طعم کردن دستی شما باشد.

دارندگان Steam Deck در Reddit حدود شش ماه پیش نحوه تغییر انیمیشن بوت دستی را بررسی کردند. از آن زمان، تعداد زیادی از کاربران صفحه نمایش های اسپلش سفارشی را برای Deck ایجاد کرده اند. حتی یک مخزن کامل پر از جایگزین های خلاقانه وجود دارد.

البته، اگر شما استعداد ندارید (یا به اندازه من تنبل هستید)، می توانید فقط از هر یک از صفحات و صفحات ویدیویی که سایر کاربران ارسال کرده اند استفاده کنید. من تعدادی از موارد مورد علاقه خود را در طول این مقاله جاسازی کرده ام. من تم Stranger Things (بالا) را به بهترین شکل دوست دارم. بسیار عالی انجام شده.

روش اصلی برای ویرایش صفحه بوت شامل به هم ریختن فایل های سیستمی بود. Valve از آن زمان این کار را به گونه‌ای ساخته است که کاربران مجبور نباشند فایل‌های سیستم SteamOS را به خطر بیاندازند، اما همچنان شامل ورود به سیستم عامل است. با این حال، هنوز هم نسبتاً ساده است.

بخونید:  همه رکوردشکنی‌های Super Mario Bros را به یکباره تماشا کنید

اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که Steam Deck خود را وارد حالت دسکتاپ کنید. این کار را با فشار دادن دکمه Steam، پیمایش به «Power» و انتخاب «Switch to Desktop» انجام دهید.