طراحی فراکتال برخی از خنک‌کننده‌های AIO را بیش از دمای بالا CPU به یاد می‌آورد


کف دست: اگر مشکلی در خنک کننده پردازنده وجود دارد که نمی خواهید، آن ناتوانی در خنک نگه داشتن پردازنده است. متأسفانه برای سازنده Fractal Design، چنین مشکلی در شش مدل از کولرهای آبی All-In-One آن شناسایی شده است که نتیجه یک نقص تولید است.

Fractal Design می‌گوید که به دنبال گزارش‌های کاربران مبنی بر افزایش دمای CPU، فروش آبسردکن‌های سری Lumen AIO خود را متوقف کرده و فراخوانی داوطلبانه صادر کرده است. این شرکت می نویسد (از طریق Hot Hardware) که افزایش دما به دلیل مواد لحیم کاری استفاده شده در رادیاتور آلومینیومی و همچنین ناخالصی های وارد شده در طول ساخت ایجاد می شود.

یکی یا هر دوی این مسائل می‌تواند باعث واکنش با ترکیب شیمیایی مایع خنک‌کننده شود که می‌تواند منجر به تجمع رسوبی شود که در باله‌های بلوک CPU گیر می‌کند. انسداد حاصل باعث افزایش دمای پردازنده می شود.

مانند بسیاری از مشکلات زندگی، نادیده گرفتن این یکی نیز می تواند اوضاع را بدتر کند. ایجاد انسداد بیشتر می‌تواند بر عملکرد پمپ تأثیر بگذارد و جریان آب را تا جایی که مکانیسم‌های ایمن رایانه فعال می‌شود، مختل کند و به طور بالقوه عملکرد CPU را خنثی کند یا کل سیستم را خاموش کند.

خنک کننده های Lumen AIO زیر تحت تأثیر قرار می گیرند:

  • طراحی فراکتال Lumen S24 RGB
  • Lumen S24 طراحی فراکتال (غیر RGB)
  • طراحی فراکتال Lumen S28 RGB
  • طراحی فراکتال Lumen S28 (غیر RGB)
  • طراحی فراکتال Lumen S36 RGB
  • طراحی فراکتال Lumen S36 (غیر RGB)

طراحی فراکتال تاکید می کند که هیچ یک از خنک کننده های مایع سلسیوس یا سلسیوس + AIO آن از همان نقص تولیدی رنج نمی برند. این شرکت می گوید که هر مدل لیست شده را به صورت رایگان جایگزین خواهد کرد، حتی اگر هیچ یک از مشکلات را نشان ندهند. طراحی فراکتال اضافه می‌کند که Lumen AIO هیچ مشکل حرارتی ندارد، بنابراین استفاده از آنها همچنان ایمن است.

تیم طراحی فراکتال اکنون روی نسخه جدیدی از کولرهای لومن با رادیاتور به روز شده و فرمول مایع جدید کار می کند. آنها به عنوان جایگزین برای مالکان فعلی Lumen مورد استفاده قرار خواهند گرفت و باید در عرض شش هفته به توزیع کنندگان و خرده فروشان وارد شوند. مالکان می توانند با استفاده از شماره سریال سمت کوتاه رادیاتور و گواهی خرید، این فرم را برای تعویض پر کنند.

این اولین باری نیست که فراکتال دیزاین مجبور است فروش یک محصول را متوقف کند. محفظه رایانه شخصی Torrent که سال گذشته با بررسی های تحسین برانگیز راه اندازی شد، حاوی هاب های فن Nexus 9P Slim بود که در طول فرآیند تولید آسیب دیده بود و به طور بالقوه باعث اتصال کوتاه می شد. به مالکان گفته شد که هاب فن را جدا کرده و یک کیت جایگزین رایگان سفارش دهند.منبع