ظاهراً اپل ماشین فاقد فرمان یا ترمز است و صندلی‌های رو به داخل دارد.

از طریق شیشه نگاه: شایعات در مورد تلاش های اپل برای تولید یک وسیله نقلیه الکترونیکی خودران سال هاست که به گوش می رسد. گزارش جدیدی تاریخچه «پروژه تایتان» مشکل‌ساز این شرکت را نشان می‌دهد و جزئیات جالبی را در مورد طراحی آن، از جمله نداشتن فرمان، نشان می‌دهد.

علیرغم اینکه تقریباً یک دهه در دست ساخت است، یک خودروی سطح 5 اپل احتمالاً هنوز سال ها تا عرضه عمومی فاصله دارد. اپل قبلاً به هیوندای کمک می کرد تا این خودرو را تولید کند، اما مذاکرات در فوریه سال گذشته متوقف شد. سپتامبر گذشته، داگ فیلد، رئیس پروژه، اپل را برای کار در فورد ترک کرد و این تاخیرها را بیش از پیش تشدید کرد.منبع ایده‌های طراحان اپل برای چیدمان صندلی‌های خودرو، یکی دیگر از جنبه‌های غیرمعمول پروژه را تشکیل می‌دهد. جدیدترین طراحی دارای چهار صندلی رو به داخل است، بنابراین مسافران مستقیماً رو به روی یکدیگر قرار می گیرند. طراحان همچنین در حال بحث هستند که اجازه دهند مسافران صاف دراز بکشند و بخوابند.

اطلاعات گزارشی عمیق از تلاش چند ساله اپل برای ساخت خودروی خودران منتشر کرد. بسیاری از آن جزئیاتی را بیان می‌کند که هر کسی که «پروژه تایتان» را دنبال می‌کند از قبل می‌داند، اما این قطعه همچنین شامل نکات جدیدی در مورد طراحی و مبارزات خودرو است.

در حال حاضر، خودروهای خودران هنوز باید بتوانند برای ایمنی کنترل را به انسان واگذار کنند و اغلب در طول آزمایشات مجبور به این کار شده اند. در این گزارش به موارد متعددی اشاره شده است که این اتفاق در مورد تایتان رخ داده است. جالب‌تر از همه، اپل در تلاش است تا از اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده اجازه بگیرد تا خودرو را بدون فرمان یا پدال ترمز آزاد کند و کاملاً متعهد شود که یک وسیله نقلیه خودران باشد.

بخونید:  فارغ التحصیلان آیفون از هوش مصنوعی بدون صفحه جدید Humane می خواهند تا نحوه تعامل ما با فناوری را تغییر دهد