ظاهراً ویندوز درایورهای گرافیکی را به اجبار نصب می کند و تنظیمات کاربر را نادیده می گیرد

در حالی که درایورهای جدید مشکلی برای Sen ایجاد نکردند، اما حداقل برای یکی از کاربران ویندوز مشکلات بزرگی ایجاد کردند، که در نهایت ویندوز را دوباره نصب کرد تا مشکل را برطرف کند. به گفته کاربر توییتر @adi6293، رایانه شخصی آنها پس از نصب خودکار درایور پیغام خطا نشان می دهد. پیامی که پس از هر بار راه‌اندازی مجدد در صفحه اصلی ظاهر می‌شود، اینگونه خوانده می‌شود: «به‌روزرسانی ویندوز ممکن است به طور خودکار جایگزین درایور گرافیک AMD شما شده باشد. بنابراین نسخه نرم‌افزار AMD که راه‌اندازی کرده‌اید با درایور گرافیک AMD که در حال حاضر نصب شده‌اید سازگار نیست».

در حالی که کاربر برای رفع این مشکل، ویندوز را دوباره نصب کرد، یک سند رسمی پشتیبانی AMD نشان می‌دهد که می‌توان با نصب مجدد بسته درایور گرافیک این مشکل را برطرف کرد. برای جلوگیری از نصب ناخواسته درایورهای مایکروسافت در آینده، AMD توصیه می‌کند با باز کردن System Properties (جستجوی sysdm.cpl)، انتخاب زبانه Hardware، کلیک کردن بر روی Device Installation Settings، زدن دکمه رادیویی در کنار NO، تنظیمات نصب دستگاه ویندوز را غیرفعال کنید. و روی Save Changes کلیک کنید. در نهایت، کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید تا تغییر اعمال شود.

Sayan Sen از Neowin با بررسی تاریخچه نصب Windows Update در رایانه خود متوجه شد که دقیقاً همین اتفاق برای او نیز افتاده است. طبق گزارشات مایکروسافت Radeon RX 6800 XT را روی رایانه شخصی خود با درایورهای خود به روز کرد، حتی اگر او به صورت دستی گزینه به روز رسانی درایور را از طریق تنظیمات نصب دستگاه غیرفعال کرده بود.

منبع

مایکروسافت دوباره دروغ می گوید، ویندوز 11 اکنون ویرایشگر خط مشی گروه را نادیده می گیرد و به روز رسانی درایور را از طریق Windows Update نصب می کند، حتی اگر این را غیرفعال کرده باشید. pic.twitter.com/stAMrhGM2W

– چارلی (@ghost_motley) 29 مه 2023

یکی از اولین افرادی که این مشکل را گزارش کرد، کاربر توییتر @ghost_motley بود که ادعا کرد ویندوز 10 و 11 تنظیمات ویرایشگر خط مشی گروه را نادیده می گیرند و به روز رسانی درایور را نصب می کنند حتی اگر آن گزینه غیرفعال باشد. این مشکل توسط Neowin گزارش شد، که رسانه‌های اجتماعی را بررسی کرد تا کاربران ویندوز را در مورد اینکه مایکروسافت به‌روزرسانی‌های درایور GPU را با نادیده گرفتن تنظیمات دستگاه شکایت دارند، شکایت می‌کرد.