ظاهراً ویندوز درایورهای گرافیکی را به اجبار نصب می کند و تنظیمات کاربر را نادیده می گیرد

مایکروسافت دوباره دروغ می گوید، ویندوز 11 اکنون ویرایشگر خط مشی گروه را نادیده می گیرد و به روز رسانی درایور را از طریق Windows Update نصب می کند، حتی اگر این را غیرفعال کرده باشید. pic.twitter.com/stAMrhGM2W

– چارلی (@ghost_motley) 29 مه 2023

Sayan Sen از Neowin با بررسی تاریخچه نصب Windows Update در رایانه خود متوجه شد که دقیقاً همین اتفاق برای او نیز افتاده است. طبق گزارشات مایکروسافت Radeon RX 6800 XT را روی رایانه شخصی خود با درایورهای خود به روز کرد، حتی اگر او به صورت دستی گزینه به روز رسانی درایور را از طریق تنظیمات نصب دستگاه غیرفعال کرده بود.

منبع

چه اتفاقی افتاده؟ طبق گزارش‌ها، مایکروسافت به‌اجبار درایورهای AMD و Nvidia را روی رایانه‌های شخصی ویندوز 10 و 11 نصب می‌کند که در برخی موارد باعث ایجاد مشکلات غیرمنتظره می‌شود. کاربران ویندوز می توانند تنظیمات به روز رسانی خود را به گونه ای پیکربندی کنند که انواع خاصی از به روز رسانی ها را با استفاده از کنسول مدیریت خط مشی گروه شامل یا حذف کنند. با این حال، در این مورد، کاربران ادعا می کنند که درایورها با وجود خاموش کردن گزینه به روز رسانی خودکار توصیه شده درایور از طریق تنظیمات نصب دستگاه، در حال نصب هستند.

در حالی که کاربر برای رفع این مشکل، ویندوز را دوباره نصب کرد، یک سند رسمی پشتیبانی AMD نشان می‌دهد که می‌توان با نصب مجدد بسته درایور گرافیک این مشکل را برطرف کرد. برای جلوگیری از نصب ناخواسته درایورهای مایکروسافت در آینده، AMD توصیه می‌کند با باز کردن System Properties (جستجوی sysdm.cpl)، انتخاب زبانه Hardware، کلیک کردن بر روی Device Installation Settings، زدن دکمه رادیویی در کنار NO، تنظیمات نصب دستگاه ویندوز را غیرفعال کنید. و روی Save Changes کلیک کنید. در نهایت، کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید تا تغییر اعمال شود.

بخونید:  این آسیب‌پذیری به مهاجم اجازه می‌دهد همه فایل‌های موجود در مک را مشاهده کند