عابران پیاده می توانند به زودی با یک اپلیکیشن موبایل به رانندگان فورد هشدار دهند

برخی از خودروهای فورد در حال حاضر از سیستم Co-Pilot360 شرکت برای همین منظور استفاده می کنند، اما برنامه جدید می تواند آن را موثرتر کند. Co-Pilot360 از حسگرهایی در وسایل نقلیه مجهز استفاده می کند تا با ترمز خودکار، چراغ های جلوی خودکار، مرکز خطوط، کمک تقاطع و سایر ویژگی ها، به رانندگان کمک کند تا در مقابل ترافیک و عابران پیاده واکنش نشان دهند. این اپلیکیشن موبایل می‌تواند رانندگان را نسبت به افرادی که در پشت موانعی مانند ساختمان‌ها یا تپه‌های شیب‌دار هستند، آگاه‌تر کند.

در این هفته، فورد همچنین سیاست فعلی خود را برای فروش وسایل نقلیه فاقد برخی عملکردهای غیر ضروری برای مقابله با کمبود تراشه های مداوم به روز کرد. در پایان سه ماهه سوم، این شرکت انتظار دارد 40000 تا 45000 خودرو تحت تاثیر قرار گیرند – که عمدتاً مدل‌های پرحاشیه و پرتقاضا از شاسی‌بلندها و کامیون‌ها هستند. مالکان می توانند این توابع گمشده را بعداً به صورت رایگان در مراکز خدمات نصب کنند.منبع

راه حل مفهومی دیگری که فورد و دیزاین ورکز در سال 2020 برای پیشگیری از تصادف پیشنهاد کردند، کتی بود که دوچرخه سواران می توانستند برای نمایش ایموجی ها به رانندگان بپوشند. کاربران می‌توانند سه ایموجی را در پشت کت با استفاده از یک کنترل از راه دور بی‌سیم متصل به دسته نمایش دهند: یک چهره خنثی، یک چهره شاد و یک چهره عصبانی. این سیستم همچنین می تواند نمادهای مفیدی مانند چراغ راهنما و علامت خطر را نمایش دهد. از آن زمان تاکنون اطلاعات کمی در مورد زمان و یا اینکه این ژاکت می تواند در دسترس باشد، وجود ندارد.

بخونید:  MSI مانیتور گیمینگ فوق عریض 240 هرتزی QD-OLED را معرفی کرد

فورد قصد دارد این هفته یک سیستم ایمنی جدید عابر پیاده را برای جدیدترین خودروهای خود به نمایش بگذارد. این به شکل یک برنامه تلفن همراه است که عابران پیاده از آن برای هشدار به داشبورد اطلاعات سرگرمی رانندگان فورد بدون اتکا به خط دید استفاده می کنند. این برنامه از BLE برای برقراری ارتباط با وسایل نقلیه ای که از Ford SYNC پشتیبانی می کنند استفاده می کند و به رانندگان می گوید که آیا یک عابر پیاده یا دوچرخه سوار در نزدیکی شما است. در نهایت، می تواند به رانندگان سایت های ساختمانی نیز هشدار دهد.

TL;DR: شرکت‌های خودروسازی مانند فورد به طور مداوم راه‌هایی را برای جلوگیری از تصادفات بین رانندگان، عابران پیاده و دوچرخه‌سواران تحقیق می‌کنند. جدیدترین راه حل آزمایشی فورد می تواند به عابران پیاده یک اپلیکیشن موبایلی ارائه دهد تا رانندگان را بهتر از حضورشان آگاه کند. این فناوری از بلوتوث کم انرژی (BLE) استفاده می کند و سیستم Co-Pilot360 شرکت را تکمیل می کند.

این فناوری از راه حل شبکه پیشرفته 5G T-Mobile با محاسبات در مقیاس فوق العاده بهره می برد. بلوتوث کم انرژی به سیستم اجازه می دهد بدون جفت کردن دستگاه ها کار کند و نیاز انرژی ناچیز دارد. فورد قصد دارد آن را در کنگره جهانی انجمن حمل و نقل هوشمند آمریکا (ITSA) در لس آنجلس از 18 تا 22 سپتامبر به نمایش بگذارد.