عفو بین‌الملل به دلیل استفاده از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی از اعتراضات واقعی کلمبیا به شدت انتقاد کرد

اما این تصویر حاوی نشانه‌های زیادی است که نشان می‌دهد هوش مصنوعی آن را ایجاد کرده است، که واضح‌ترین آن‌ها چهره افراد است که ظاهر عجیب و تحریف‌شده‌ای دارد که هوش مصنوعی تمایل به بیرون انداختن آن دارد. گاردین خاطرنشان می‌کند که پرچم کلمبیا که توسط معترض حمل می‌شود نیز رنگ‌های نامناسبی دارد و لباس پلیس قدیمی است.

عفو بین‌الملل متنی را در توییت گنجانده بود که نشان می‌داد یک هوش مصنوعی این تصاویر را تولید کرده است. این سازمان گفت در حالی که از عکس‌های واقعی اعتراضات در گزارش‌های قبلی استفاده کرده بود، در این مورد از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی برای محافظت از هویت معترضان استفاده کرد. یک سخنگوی گفته است که برخی از معترضان هنوز به دلیل دخالت آنها توسط مقامات کلمبیایی مورد پیگرد قانونی قرار دارند.

خوانچو تورس، یک عکاس خبرنگار مستقر در بوگوتا، گفت که استفاده از تصاویر هوش مصنوعی در این راه توهینی به تمام عکاسان خبرنگارانی است که برای پوشش اعتراضات خود را در معرض خطر قرار می دهند.

این سخنگو گفت: “قصد این بود که این اثر هنری به عنوان یک نمونه نمادین باشد که ترسی را که بسیاری از قربانیان هنوز از محکوم کردن سرکوبی که متحمل شده‌اند احساس می‌کنند، نشان دهد.”

یک سیب زمینی داغ: در اخباری که واقعاً نشان‌دهنده عصری است که ما در آن زندگی می‌کنیم، عفو بین‌الملل به دلیل انتشار تصاویری که توسط هوش مصنوعی از نقض حقوق بشر در اعتراضات سال 2021 در کلمبیا رخ داده است، مورد انتقاد قرار گرفته است.

بخونید:  انویدیا با رسیدن به پایین ترین حد در دو سال اخیر، بیشترین ضربه را به انویدیا وارد کرد

عفو بین‌الملل علی‌رغم نیت‌های خوب پشت این پست، و یادداشت گنجانده شده مبنی بر ایجاد آن‌ها توسط یک ماشین، این تصاویر را حذف کرده است، زیرا «نمی‌خواهد انتقاد برای استفاده از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی از پیام اصلی در پشتیبانی منحرف شود. اریکا گوارا روزاس، مدیر بخش آمریکا در عفو بین‌الملل گفت: قربانیان و درخواست‌های آنها برای عدالت در کلمبیا. اما ما انتقاد را جدی می‌گیریم و می‌خواهیم به تعامل ادامه دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که مفاهیم و نقش خود را برای رسیدگی به معضلات اخلاقی ناشی از استفاده از چنین فناوری بهتر درک می‌کنیم.»

استفاده از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی بحث برانگیز است، حتی زمانی که شرکت ها سعی در پنهان کردن آن ندارند. Prime Matter، ناشر نسخه بازسازی شده System Shock، به دلیل استفاده از Midjourney برای ایجاد تصویری از آنتاگونیست بازی Shodan در یک توییت، انتقادات زیادی را دریافت کرد. بسیاری از پاسخ‌ها شکایت داشتند که استفاده از هوش مصنوعی برای تولید یک تصویر، کار را از هنرمندان واقعی دور می‌کند، و بیشتر آنچه تولید می‌شود، سرقت ادبی از کارهای دیگران است.منبع

به مناسبت بزرگداشت دومین سالگرد اعتراضات علیه افزایش مالیات تحمیلی توسط دولت کلمبیا در دوران اوج کووید-19، گروه بین المللی مدافع حقوق بشر تصاویری از حوادثی را که به نظر می رسد در آن زمان رخ داده است، از جمله یکی از موارد مشابه در توییتر منتشر کرد. پلیس کلمبیا یک معترض را که با عنوان “چرا پلیس کلمبیا نیاز به اصلاحات جامع دارد” را دور می کند.

بخونید:  برترین داستان‌های فنی خودروی TechSpot در سال 2022: وسایل کمکی رانندگی خودکار نمره ناموفق دریافت می‌کنند