علیرغم سرکوب رگولاتوری، بیت کوین به بالاترین قیمت از ماه آگوست رسیده است

بیت کوین سال 2023 را با قیمت 16605 دلار آغاز کرد. با این حال، از آن زمان، قیمت آن به آرامی در حال افزایش است. در اواسط ژانویه از 20000 دلار عبور کرد و در حال حاضر پس از افزایش 11 درصدی در 24 ساعت گذشته به 24632 دلار رسیده است که بالاترین قیمت بیت کوین از ماه اوت است. این بدان معناست که بیت کوین از ابتدای سال 50 درصد افزایش یافته است.

نکته قابل توجه در مورد جهش اخیر قیمت این است که وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک روز دوشنبه به پلتفرم زیرساخت بلاک چین و توکنیزاسیون Paxos گفت که از ضرب کردن بایننس USD (BUSD)، سومین استیبل کوین بزرگ، خودداری کند. SEC همچنین به Paxos اطلاع داد که آژانس در نظر دارد اقدامی را توصیه کند که ادعا می کند BUSD به جای یک کالا، یک امنیت است و به طور متفاوتی تنظیم می شود.

فروپاشی TerraUSD در ماه مه گذشته و متعاقب آن سقوط صرافی FTX باعث سقوط شدید صنعت کریپتو شد که دادخواست‌ها، ورشکستگی‌ها و هزاران شغل از بین رفت – 1.4 میلیارد دلار ارزش کل کریپتو پس از آن از بین رفت. اما به نظر می رسد گرم شدن هوا ممکن است در راه باشد.

ویجی عیار، معاون شرکت‌های بزرگ، گفت: «به طور کلی، بازارها این واقعیت را دوست دارند که تورم در حال کاهش است، افزایش نرخ بهره از اینجا کاهش می‌یابد، اما همچنین ممکن است با رکود بزرگ یا چیزی بسیار خفیف مواجه شویم. به CNBC گفت: توسعه و بین المللی در صرافی کریپتو لونو.

ماست هد: تام استپانوفمنبع

تحلیلگران بازار پیش‌بینی‌های متفاوتی برای بیت‌کوین در سال 2023 داشتند. بدبینانه‌ترین نظرات این بود که به سقوط آن ادامه می‌دهد و به 5000 دلار کاهش می‌یابد، در حالی که یک سرمایه‌گذار خطرپذیر پیش‌بینی کرده بود که برای پایان سال به ارزش 250،000 دلار، 1400 درصد افزایش یابد. اما یکی از پیش‌بینی‌هایی که اکنون به نظر می‌رسد به احتمال زیاد از کارول الکساندر، استاد مالی در دانشگاه ساسکس است. او گفت که بیت کوین در سه ماهه اول به 30000 دلار می رسد و در سه ماهه سوم یا چهارم به 50000 دلار می رسد.

در متن: زمستان کریپتو برای دارندگان بیت کوین فصل سردی بوده است – دارایی دیجیتال از ژوئن به زیر 30000 دلار رسیده است – اما نشانه هایی وجود دارد که یک چرخش در راه است. بیت کوین از ابتدای سال در حال افزایش بوده است و اکنون به 25000 دلار نزدیک شده است که بالاترین رقم از تابستان گذشته است و ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را در 24 ساعت بیش از 84.8 میلیارد دلار افزایش داده است. و این علیرغم سرکوب اخیر این صنعت توسط تنظیم کننده های ایالات متحده است.

کمک به افزایش ارزش کریپتو، افزایش قیمت سهام جهانی است که با امید به اینکه افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو بدون ایجاد رکود در ایالات متحده با تورم مبارزه کند، تقویت شده است.