عملی با هدست واقعیت ترکیبی Meta’s Quest 3: سریع تر و سبک تر با انتقال ویدیو بهتر


چه اتفاقی افتاده؟ ورود قریب‌الوقوع اپل به فضای هدست‌های واقعیت ترکیبی مطمئناً تأثیری بر صنعت خواهد گذاشت، اما آنها تنها بازیکنی در شهر نیستند که امسال از نزدیک تحت نظر قرار خواهند گرفت. رهبر بازار Meta در حال آماده سازی هدست Quest بعدی خود است و مارک گورمن از بلومبرگ اخیراً با یک نمونه اولیه وقت زیادی به دست آورده است.

Meta’s Quest 3 با کد Eureka به طور قابل توجهی سبک تر و نازک تر از نسخه قبلی خود است. گورمن خاطرنشان کرد که تسمه ای که آن را روی سر شما نگه می دارد کمی محکم تر از قبل به نظر می رسد و از پارچه در کناره ها به جای پلاستیک مانند Quest 2 استفاده می کند.

در جلو، همه چیز جدید است. چهره خاکستری جین Quest 2 که با سه ناحیه حسگر قرصی شکل به صورت عمودی تراز شده جایگزین شده است که دارای یک جفت دوربین عبور رنگی و یک حسگر عمق است. یک دکمه تنظیم صدا و یک چرخ برای شماره گیری IPD هدست (فاصله بین مردمک ها یا فاصله بین مردمک ها) در لبه پایینی گیره قرار دارند. یک دکمه روشن/خاموش و یک پورت USB-C را می‌توان در کنار آن پیدا کرد.

گورمن گفت که کیفیت نمایشگر و وضوح تصویر تقریباً با کیفیت Quest 2 برابری می کند، علیرغم گزارش ها، هدست وضوح کمی بالاتری ارائه می دهد. با این حال، او اشاره کرد که دستگاه به طور کلی به لطف تراشه اسنپدراگون XR2 کوالکام سریع‌تر احساس می‌شود و انتقال ویدیو بهتری را برای واقعیت ترکیبی به نمایش می‌گذارد. گورمن افکت عبور را به عنوان ارائه یک رندر تقریبا واقعی از دنیای واقعی توصیف کرد و حتی توانست با هدست از گوشی خود استفاده کند.

بخونید:  سامسونگ حافظه V-NAND نسل بعدی را آماده می کند و سرعت و ظرفیت بالاتری را پیش بینی می کند

دو چیزی که Quest 3 ندارد، ردیابی چهره و چشم و در نتیجه، عدم وجود رندر فووید با ردیابی چشم است.

در مورد کنترل‌کننده‌های دستی، آن‌ها به گونه‌ای بازسازی شده‌اند که بیشتر شبیه به کنترل‌های Quest Pro هستند. با این حال، آن‌ها شامل دوربین‌های یکپارچه Pro نمی‌شوند، بنابراین ردیابی آن‌ها در فضا به اندازه مدل‌های بالاتر دقیق نخواهد بود.

متا به Gurman گفت که آنها هنوز در مورد قیمتی تصمیم نگرفته‌اند، اما خودی‌ها پیشنهاد می‌کنند که قیمت آن می‌تواند به سمت شمال 400 دلاری که Quest 2 با آن عرضه شد، برسد. منتظر اعلام رسمی در ماه اکتبر باشید.

اعتبار تصویر: Eren Liمنبع