فرآیند “بازسازی” برای این ماینرهای رمزنگاری، انفجار پردازنده‌های گرافیکی با واشر فشار است.

و همه اینها در بالای این واقعیت است که این کارت ها عملاً تا حد مرگ اجرا شده اند. درسی که در اینجا وجود دارد این است که در صورت خرید پردازنده گرافیکی مستعمل یا بازسازی شده، محتاط باشید. آنها ممکن است معامله خوبی به نظر برسند، اما اگر اینطور با آنها اشتباه رفتار شود، ممکن است با یک وزنه کاغذی بی ارزش مواجه شوید.

منبع

ویدئویی که در توییتر منتشر شده است، نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال ویتنامی، کارت‌های گرافیکی مستعمل را برای فروش مجدد با شستن آنها با یک نازل جت پرقدرت آماده می‌کنند. استخراج کریپتو با قدرت چندین پردازنده گرافیکی از زمان «ادغام» کمتر سودآور شده است، بنابراین صاحبان رمزارز در حال آماده شدن برای تخلیه بسیاری از تجهیزات خود هستند.

(2/3) بنابراین توصیه می کنم هنگام خرید کارت دوم نهایت دقت را داشته باشید. حتی اگر آنها از EBay، Xianyu یا حتی محل زندگی شما آمده باشند. pic.twitter.com/qdr3fNR1f4

— I_Leak_VN (@I_Leak_VN) 23 سپتامبر 2022

لطفا این کار را نکنید: همانطور که همه عاشق یک میانبر تمیز کردن سریع هستند، ما روش زیر را برای تمیز کردن کارت گرافیک یا هر وسیله الکترونیکی دیگری توصیه نمی کنیم. در بهترین حالت، فقط با یک آشفتگی خیس مواجه خواهید شد. در بدترین حالت، اجزای خود را خراب خواهید کرد.

البته، برخی از دکل‌های استخراج رمزنگاری سال‌هاست که به صورت 24 ساعته کار می‌کنند و زمان کمی برای تمیز کردن باقی می‌گذارند. اکثر کاربران معمولی فقط رایانه شخصی خود را با یک قوطی هوای فشرده تمیز می کنند – شاید یک برس نرم و الکل برای ساختن سنگین – و آن را یک روز می نامند، اما در هنگام کار با قفسه ها و قفسه های GPU ممکن است غیرعملی باشد. این ویدیو حداقل هشت کارت Zotac GeForce RTX را نشان می‌دهد که توسط یک واشر فشار منفجر می‌شوند و این فقط یک دستگاه بود.