فروشنده شخص ثالث والمارت در حال فروش SSDهای جعلی 30 ترابایتی است

Ray در ابتدا درایو را از AliExpress که حتی بیشتر از فروشنده Walmart شارژ می کرد، پیدا کرد و خرید. جالب اینجاست که تمامی 13 بررسی موجود در سایت فروشنده به آن پنج ستاره می دهند و ستایش آن را می خوانند. از زمان انتشار، SSD جعلی هنوز در AliEspress با قیمت 32 دلار موجود است. فروشنده حتی آن را به عنوان یک کالای علامت گذاری شده تبلیغ می کند که معمولاً به قیمت 66.67 دلار به فروش می رسد.

این نوع کلاهبرداری چیز جدیدی نیست. سال‌هاست که جعل‌کنندگان کارت‌های SD ارزان و با ظرفیت بالا را در آمازون می‌فروشند که همین کار را انجام می‌دهند. این مشکل مدت کوتاهی پس از انتشار نینتندو سوییچ، زمانی که کاربران به دنبال کارت‌های توسعه SD با قیمت مقرون به صرفه برای افزایش فضای ذخیره‌سازی ضعیف سوییچ بودند، شایع شد. پیچ و تاب، در این مورد، این است که آنها اکنون فقط همین درایوهای فلش کلاهبرداری را می گیرند و آنها را در یک محفظه SSD عمومی پنهان می کنند.

علاوه بر این، برای تمدید شک و تردید تا زمانی که ممکن است، جعل‌افزارها سفت‌افزار را طوری برنامه‌ریزی کردند که هر زمان که فایلی از فضای ذخیره‌سازی باقی‌مانده فراتر رفت، در حالی که دایرکتوری را دست نخورده نگه داشت، داده‌های ذخیره‌شده را بازنویسی کرد. این ترفند یواشکی باعث می‌شود خریداران فکر کنند که همه چیز عادی است تا زمانی که بخواهند یک فایل بازنویسی شده را بارگیری کنند. و همه اینها با این فرض که اصلاً بتوانید درایو را به کار بیندازید.

منبع

رابین بابیت، مدیر ارتباطات شرکتی Walmart به Motherboard گفت: «از اینکه تماس گرفتید و توجه ما را به این موضوع جلب کردید متشکریم. “Walmart یک برنامه اعتماد و ایمنی قوی دارد که فعالانه برای محافظت از مشتریان ما و کمک به اطمینان از معتبر بودن اقلام کار می کند. پس از بررسی این مورد، از سایت ما حذف شد.”

همانطور که Ray در موضوع طولانی خود توضیح داد، کلاهبرداران دو درایو فلش 512 مگابایتی (یا هر چیزی که ارزان قیمت پیدا کردند) برداشتند و سیستم عامل را طوری تغییر دادند که هر کدام را 15 ترابایت گزارش کنند. برای کمک به مبهم کردن این حقه، کلاهبرداران سرعت اتوبوس را به جای 5 گیگابیت بر ثانیه به 0.48 گیگابیت در ثانیه کاهش دادند. بنابراین هر کسی که سعی می کند ظرفیت را با استفاده از ابزاری مانند H2Testw تأیید کند، متوجه می شود که اسکن و تأیید کل درایو 500 روز طول می کشد.

صفحه می گوید HUB-TF2 و دارای دو کارت چسبانده شده است (ترانس فلش؟ کارت SD؟). pic.twitter.com/gKd84tXIXI

– اشعه [REDACTED] (@RayRedacted) 25 آگوست 2022

قبل از اینکه والمارت صفحه را حذف کند، یکی از منتقدان نوشت: “این را نخرید – این یک کلاهبرداری است.” “والمارت باید هوشمندتر از فروش محصولات این چنینی باشد. من فکر کردم که دارم یک درایو SSD 8 ترابایتی به قیمت 28 دلار می‌خرم و این زباله به هیچ وجه، شکل و شکلی کار نمی‌کند. این محصول یک کلاهبرداری است. والمارت باید از فروش آنها خجالت بکشد.”

قیمت فعلی SSD از حدود 50 تا 100 دلار در هر ترابایت متغیر است. بنابراین هنگامی که یک محقق امنیتی، در حال رفتن است اشعه [REDACTED] در توییتر، SSD 30 ترابایتی تبلیغ شده را در خرده فروشی آنلاین AliExpress با قیمت حدود 30 دلار دید، بلافاصله مشکوک شد. به عنوان یک پروژه سریع و آسان برای آموزش پسرش چگونه سخت افزار، Ray را تجزیه و تحلیل کند خرید یک واحد و آن را خراب کرد تا ببیند چیست.

هشدار دهنده: افرادی که به دنبال مقدار زیادی درایو حالت جامد هستند ممکن است اخیراً یک SSD خارجی 30 ترابایتی M.2 را با قیمت حدود 18 دلار در وب سایت Walmart پیدا کنند. با این حال، معامله قاتل در نهایت یک محصول کلاهبرداری بود که 30 ترابایت داده را در خود جای نداد. همیشه به یاد داشته باشید، “اگر آنقدر خوب به نظر می رسد که درست باشد، احتمالاً همینطور است.”

H2Testw می گوید که می تواند نیمی از ظرفیت (15 ترابایت) را در 250 روز آزمایش کند. آیا وقت داریم؟ pic.twitter.com/mRImhnjT7K

– اشعه [REDACTED] (@RayRedacted) 25 آگوست 2022

پس از باز کردن محفظه SDD عمومی، ری تعجب نکرد که متوجه شد آن حاوی دو کارت SD است که با چسب حرارتی محکم نگه داشته شده اند. هنگامی که ویندوز به یک پورت USB وصل شد، دستگاه ذخیره سازی خارجی را به صورت دو درایو 15 ترابایتی نشان داد. با این حال، حتی آن نیز دقیق نبود.