فروش نینتندو سوییچ به 122 میلیون رسید و اکنون سومین کنسول پرفروش تمام دوران است.

تجزیه و تحلیل ارقام برای هر مدل نشان می دهد که 5.22 میلیون نینتندو سوییچ استاندارد در طول سال مالی فروخته شده است. مدل‌های OLED موفق‌تر بودند و 7.69 میلیون دستگاه را جابه‌جا کردند، در حالی که 2 میلیون Switch Lites فروخته شد. فروش کل واحدها به دلیل کمبود تراشه جهانی و کمبود کنسول های موجود، 21.3٪- سال به سال کاهش یافته است، اگرچه سوئیچ OLED تقریباً در مقایسه با سال مالی قبلی، آمار فروش خود را دو برابر کرده است.

سخت افزار اصلی سوییچ اکنون شروع به نشان دادن سن خود کرده است، به همین دلیل است که مدل OLED شاهد افزایش فروش بود در حالی که دو نسخه دیگر در سال گذشته با کاهش مواجه شدند. اخیراً شنیده‌ایم که این شرکت قصد دارد یک سوییچ پرو ارتقا یافته را طراحی کند، اما ظاهراً نینتندو نظر خود را تغییر داد. با انتقال به یک کنسول جدید “یکی از تمرکز اصلی” برای غول ژاپنی، باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا سوییچ می تواند پلی استیشن 2 را پشت سر بگذارد و به پرفروش ترین کنسول تاریخ تبدیل شود.

فروش نرم‌افزار سوییچ نیز نسبت به سال گذشته تا 7- درصد کاهش یافته است، اگرچه بازی‌های شخص اول منتشر شده توسط نینتندو بیشتر به لطف Pokémon Scarlet و Violet که 20.6 میلیون نسخه بین آن‌ها تنها در شش هفته فروختند، از افزایش فروش برخوردار شدند. نینتندو همچنین لیست پرفروش‌ترین بازی‌های شخص اول خود را به‌روزرسانی کرد: Mario Kart 8 Deluxe با 52 میلیون واحد در رتبه اول قرار دارد و پس از آن Animal Crossing: New Horizons (41.59 میلیون) و Super Smash Bros. Ultimate (30.44 میلیون) قرار دارند. در حال حاضر بیش از 994.30 میلیون بازی سوییچ در سراسر جهان فروخته شده است.

TL;DR: هنوز شش سال از عرضه سوئیچ توسط نینتندو نگذشته است، اما در همین مدت کوتاه توانسته بیش از 122 میلیون دستگاه بفروشد و سومین کنسول پرفروش تمام دوران باشد. این دستگاه هیبریدی اکنون پشت سر نینتندو DS (154 میلیون) رتبه دوم و پلی استیشن 2 قرار دارد که با فروش بیش از 155 میلیون دستگاه، رتبه اول پرفروش ترین ها را به خود اختصاص داده است.

در دیگر اخبار سوییچ، دادگاهی در کالیفرنیا به تازگی یک دعوای حقوقی دسته جمعی را در مورد موضوع دریفت Joy-Con رد کرده است. یک گزارش ادعا می‌کند که حدود 40 درصد از تمام کنسول‌ها این مشکل را با کنترلرهای خود تجربه می‌کنند، اما به نظر نمی‌رسد این مشکل خریداران را منصرف کند.منبع

آخرین گزارش درآمد نینتندو نشان می‌دهد که سوییچ در 9 ماه منتهی به 31 دسامبر 2022، 14.91 میلیون دستگاه فروخته است که 8.22 میلیون دستگاه در سه ماه منتهی به پایان سال فروخته شده است. به این ترتیب مجموع فروش آن به 122.55 میلیون دستگاه می رسد که آن را بالاتر از Wii (101.63 میلیون)، پلی استیشن (102.49 میلیون) و پلی استیشن 4 (117.2 میلیون) قرار می دهد.