فیلم تتریس اپل تمام قطعات یک داستان جاسوسی جنگ سرد را دارد

چه اتفاقی افتاده؟ اپل اولین تریلر رسمی فیلم تتریس را منتشر کرد، فیلمی بیوگرافی که از داستان واقعی تلاش یک مرد برای توزیع جهانی بزرگترین بازی ویدیویی پازل تا کنون الهام گرفته شده است.

تتریس که نام آن از کلمه “tetra” به معنای “چهار” و “تنیس” گرفته شده است توسط Alexey Pajitnov طراحی و برنامه ریزی شد و در اواسط سال 1984 منتشر شد. چند سال طول می کشد تا بازی به سمت ایالت باز شود، اما زمانی که این اتفاق افتاد، هیچ کاهشی در آن وجود نداشت.

طبق گزارش ها، یک فیلم علمی تخیلی سه قسمتی و زنده بر اساس تتریس نیز از استودیوی Threshold Global در دست ساخت بود، اما چندین سال است که چیزی در مورد آن پروژه نشنیده ایم.منبع

به دنبال آن باشید که در 31 مارس به طور انحصاری در Apple TV+ منتشر شود.

به گفته گینس، تتریس پرفروش‌ترین بازی ویدیویی است که تاکنون با بیش از 200 نسخه رسمی برای 70 پلتفرم منحصربه‌فرد از جمله رایانه، کنسول‌های بازی و حتی سیستم‌های سرگرمی در حین پرواز توسعه یافته است. به‌طور غیررسمی، شاید تنها Doom دارای پورت‌های بیشتری باشد زیرا تیراندازی اول شخص نمادین id Software تقریباً روی هر چیزی اجرا می‌شود.

تتریس توسط Jon S. Baird، نویسندگی Noah Pink کارگردانی شده است و نیکیتا Yefremov در نقش Alexey Pajitnov، Taron Egerton در نقش Henk Rogers و Toby Jones در نقش رابرت استاین بازی می‌کنند. این فیلم بر فروشنده آمریکایی بازی‌های ویدیویی هنک راجرز و کشف این بازی در اواخر دهه 80 و تلاش‌های بعدی برای به اشتراک گذاشتن آن با بقیه جهان تمرکز می‌کند.

تتریس به عنوان یک عنوان باندل با Game Boy نینتندو در سال 1989 گنجانده شد که مانند کیک های داغ فروخته می شد. نینتندو 43 میلیون نسخه از بازی بین Game Boy و NES را به فروش رساند و این شامل بیش از 100 میلیون نسخه‌ای نیست که EA از زمان دریافت حقوق نسخه‌های موبایل فروخته است. این بازی از آن زمان به یک پدیده فرهنگ پاپ تبدیل شده است که تأثیر آن در سراسر جهان قابل احساس است.