قاضی به ترول کپی‌رایت می‌گوید، “نه”، او نمی‌تواند به طرح دعوی دزدی دریایی از زندان ادامه دهد

هانسمیر در حالی که منتظر جلسه استیناف است، کمتر از 16 درخواست به دادگاه ارائه کرده است، از جمله درخواست برای کاهش مجازات (دو سال) به اتهام بدرفتاری در حین زندان. در آن یکی، او ادعا کرد که زندانبانان او را به مدت پنج ماه در سلول انفرادی حبس کرده اند، او را به تنها یک تماس تلفنی در ماه با خانواده اش محدود کرده اند، روزنامه را از او دریغ کرده اند و اجازه تماس های ممتاز وکیل و موکل را به او نداده اند. آن دادخواست نیز رد شد.منبع

البته این همان چیزی بود که او را در وهله اول به زندان انداخت. اساساً او می خواهد که دادگاه اجازه ندهد محکومیت او، که در حال تجدید نظر است، مانع از حمایت او از حقوق مؤلف خود و مشتریانش شود.

پل هانسمایر، وکیل رسوایی پرندا، در حال گذراندن محکومیت 14 ساله به دلیل اجرای یک کلاهبرداری حق چاپ است، که در سال 2018 به جرم آن اعتراف کرد. از آن زمان، او چندین پرونده قانونی را از سلول زندان خود برای رهایی از دوران محکومیت خود ارائه کرده است.

آخرین ترفند هانسمیر این بود که درخواستی را به دادگاه منطقه ای ایالات متحده در مینه سوتا، همان دادگاهی که او را مجرم شناخته بود، ارائه کرد و از دولت خواست تا دستوری مقدماتی برای اجرای قوانین کلاهبرداری و پولشویی علیه او صادر کند. هدف اعلام شده این است که به او اجازه داده شود در زمانی که در زندان است به تشکیل پرونده های نقض حق چاپ ادامه دهد و از یک بازپرس خصوصی برای انجام کارهای قانونی استفاده کند.

طرح شش صفحه‌ای هانسمیر این نوید را می‌دهد که دادخواست‌های آتی او در همان مقیاس نباشد و شامل هرزه‌نگاری نیز نخواهد شد. در عوض، او پیشنهاد می‌کند که تعداد کمتری از مشتریان را تعقیب کند و علیه افرادی که مطالبی مانند «شعر» را «دزدان دریایی» می‌کنند، دعوا کند. او ادعا می کند که عدم ارائه امداد دستوری حقوق متمم اول او را نقض می کند.

“هانسمیر احتمالاً در غیاب معافیت‌های دستوری متحمل آسیب‌های جبران‌ناپذیری خواهد شد، زیرا هانسمیر آزادی‌های متمم اول خود را از دست داده است. به طور خاص، هانسمیر از مشارکت در فعالیت‌های محافظت‌شده با اصلاحیه اول سردرگم است. فعالیت اجرای پیشنهادی حق نسخه‌برداری Hansmeier توسط قانون اصلاحیه اول Clientausea Pet محافظت می‌شود. که “از حقوق افراد برای درخواست تجدیدنظر به دادگاه ها و سایر مجامع ایجاد شده توسط دولت برای حل و فصل اختلافات حقوقی محافظت می کند.”

پس از جمع بندی و تکرار درخواست هانسمیر، قاضی جوآن ان. اریکسن گفت: «پیشنهاد متهم برای دستور مقدماتی [Docket No. 270] رد شده است. بسیار سفارش شده است [emphasis hers].

در حالی که هیچ قانونی وجود ندارد که یک زندانی را از طرح دعوی از هر نوع از زندان منع کند، با توجه به ماهیت محکومیت او، تردیدهای آشکاری در مورد اجازه دادن به هانسمیر برای ادامه کارش وجود دارد. تنها یک پاراگراف برای گفتن “نه” از دادگاه منطقه بر اساس سابقه قانونی Devose v. Herrington، 1994 لازم بود.

هانسمایر پرندا را با جان استیل تأسیس کرد و با هم یک مدل تجاری برای حل و فصل ادعاهای حق چاپ جعلی با قیمت حدود 3000 دلار راه اندازی کردند. تا سال 2013، قانون پرندا ویدیوهای مستهجن را در سایت هایی مانند The Pirate Bay آپلود می کرد، سپس از هزاران نفری که محتوا را دانلود می کردند شکایت می کرد.

عدالت اجرا شد: یک قاضی به یکی از بنیانگذاران شرکت حقوقی تقلبی کپی رایت پرندا لاو گفته است که او نمی تواند به طرح دعوی دزدی دریایی از سلول زندان خود ادامه دهد. به نظر بی‌معنی است، اما هدف نهایی این وکیل این است که قوانینی را که او را در زندان نگه می‌دارد «غیر قانون اساسی» اعلام کند، بنابراین او باید آزاد شود.