قانون جدید اتحادیه اروپا به خطوط هوایی اجازه می دهد تا اتصال 5G در پرواز را فراهم کنند

چیزی که باید منتظرش بود: مسافران خطوط هوایی عادت کرده اند یا به طور کامل ارتباط خود را با دنیای بیرون قطع کنند یا هزینه های اضافی برای دسترسی به وای فای در پرواز بپردازند. اما به لطف قانون جدید تصویب شده توسط کمیسیون اروپا، مسافران پروازهای اتحادیه اروپا به زودی می توانند از تمام ویژگی های استاندارد تلفن همراه خود در حین پرواز استفاده کنند.

Picocell ها نوع خاصی از فناوری سلول های کوچک کوچک و کم هزینه هستند که می توانند بین 32 تا 64 کاربر مجزا را پشتیبانی کنند و در عین حال تا 250 متر را در شبکه پوشش دهند. اندازه و سهولت استقرار آنها در داخل یا خارج از منزل، آنها را برای افزایش و بهبود دامنه امکانات و ساختارهایی مانند مدارس، مراکز خرید و سایر مشاغل کوچک ایده آل می کند. این سلول‌ها پس از استقرار در هواپیماهای شرکت‌کننده، تماس‌ها، پیامک‌ها و سایر داده‌های تلفن همراه را بین هواپیما و شبکه‌های تلفن همراه زمینی هدایت می‌کنند.

یک شبکه «سلول‌های کوچک» درون هواپیما که با استفاده از پیکوسل‌ها ایجاد شده است، خدمات حین پرواز را ارائه می‌کند. سلول‌های کوچک به عنوان برج‌های سلولی مینیاتوری و کم مصرف عمل می‌کنند که با پر کردن شکاف‌های پوشش و تخلیه ترافیک سلولی، برج‌های سلولی معمولی را تقویت می‌کنند. نتیجه یک شبکه سلولی گسترده تر و قابل اعتمادتر است که با استفاده از راه حل های سلولی ساده و مقرون به صرفه، نرخ داده بالا و استقرار آسان تر را ارائه می دهد.

برای ارتفاعات کم، آنها می توانند به طور معمول متصل شوند. برای ارتفاعات بالا، خطوط هوایی می توانند هواپیماها را به گیرنده های 5G برای اتصال رایگان مجهز کنند. https://t.co/FM5trwqBqX

بخونید:  MSI لپ‌تاپ‌های جدید Prestige 16 مجهز به تراشه‌های Meteor Lake را در Computex 2023 به نمایش گذاشت.

– دیو کیتینگ (@DaveKeating) 25 نوامبر 2022

فشار برای گسترش دسترسی 4G و 5G احتمالا فراتر از سفرهای هوایی خواهد بود. کمیسیون همچنین تصمیمی را در مورد 5 گیگاهرتز اصلاح کرد و باندها را برای استفاده در اتومبیل‌ها، اتوبوس‌ها و سایر اشکال حمل‌ونقل در دسترس قرار داد. اصلاحیه تصمیم اجرایی می گوید که کشورهای عضو باید حداکثر تا ژوئن 2023 باندهای فرکانسی 5 گیگاهرتز را برای استفاده در وسایل نقلیه جاده ای در دسترس قرار دهند.

اعتبار تصویر: حالت هواپیما توسط استن ریترفلد، نمودار سلول کوچک از rfpage.com

منبع

روز پنج شنبه، کمیسیون اروپا اعلام کرد که شرکت های هواپیمایی مستقر در اتحادیه اروپا از این پس اجازه خواهند داشت تا دسترسی بی سیم 4G و 5G در پرواز را برای همه مسافران فراهم کنند. پس از پیاده سازی، مسافران می توانند از دستگاه های تلفن همراه خود به همان روشی که هر شبکه تلفن همراه زمینی در حال پرواز هستند استفاده کنند. خداحافظ حالت هواپیما؛ نمی توانیم بگوییم که سرگرم کننده بوده است.