قانون رسانه های اجتماعی یوتا برای باز کردن حساب های کاربری نوجوانان به اجازه والدین نیاز دارد

سایر ایالت‌ها، از جمله آرکانزاس، تگزاس، اوهایو و لوئیزیانا، در حال بررسی صورت‌حساب‌های مشابهی در شبکه‌های اجتماعی هستند، اگرچه مشخص نیست که چگونه این قوانین اجرا می‌شوند – لایحه تگزاس به طور کامل حساب‌های رسانه‌های اجتماعی را برای خردسالان ممنوع می‌کند. این اقدام یوتا، که برای شبکه های اجتماعی با حداقل پنج میلیون دارنده حساب در سراسر جهان اعمال می شود، قرار است از اول مارس سال آینده اجرایی شود.

نیویورک تایمز گزارش می دهد که مایکل کی مک کل، عضو جمهوری خواه سنای یوتا، که حامی این لایحه بود، گفت که این قانون برای رسیدگی به یک “بحران سلامت روان” در میان نوجوانان آمریکایی است. همچنین برای محافظت از نوجوانان در برابر قلدری و استثمار جنسی طراحی شده است.

پرسش‌ها درباره تأثیر منفی رسانه‌های اجتماعی بر کاربران جوان‌تر سال‌هاست که مطرح بوده و از زمان رسوایی متا/اینستاگرام که در آن فاش شد این شرکت از آسیب‌رسانی اینستاگرام به نوجوانان آگاه بوده است، تشدید شده است. اکثر پلتفرم‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا در سن 13 سالگی به آن بپیوندند، اما جراح ژنرال ایالات متحده Vivek Murthy معتقد است که این بسیار جوان است.منبع

بر اساس قانون جدید، صاحبان رسانه‌های اجتماعی مانند متا باید قبل از ایجاد یک حساب کاربری در یک پلتفرم، از والدین اجازه بگیرند. همچنین شرکت‌ها از استفاده از طرح یا ویژگی‌ای که باعث اعتیاد یک خردسال به پلتفرم رسانه‌های اجتماعی شرکت می‌شود، منع می‌شوند.

دو قانون امضا شده توسط فرماندار جمهوریخواه اسپنسر کاکس در روز پنجشنبه حاوی محدودیت‌های شدیدی است، از جمله ممانعت از استفاده زیر 18 سال از رسانه‌های اجتماعی بین ساعت 10:30 شب تا 6:30 صبح، که یادآور مقررات منع آمد و شد چین در همان گروه سنی است که زمان بازی آنلاین آنها را محدود می‌کند. تا 3 ساعت در هفته با این حال، والدین یا سرپرستان می توانند زمان را تغییر دهند.

بخونید:  نسخه ی نمایشی Street Fighter 6 اکنون برای رایانه شخصی و کنسول منتشر شده است، Capcom سیستم مورد نیاز اولیه را منتشر می کند

والدین همچنین کنترل بیشتری بر کارهایی که فرزندانشان در رسانه های اجتماعی انجام می دهند خواهند داشت، با این اقدام جدید شرکت ها را ملزم می کند که به والدین اجازه دسترسی به پست ها، پیام ها و پاسخ های فرزندانشان را بدهند.

یک سیب زمینی داغ: چگونه قرار گرفتن نوجوانان در رسانه های اجتماعی را محدود می کنید؟ یوتا فکر می‌کند که راه‌حل دارد: قانونی که کودکان را ملزم می‌کند در صورتی که می‌خواهند از برنامه‌هایی مانند TikTok و Snap استفاده کنند، رضایت والدین داشته باشند. نه تنها برای ایجاد یک حساب کاربری به مجوز نیاز است، بلکه این اقدام می تواند منع رفت و آمد، ویژگی های تأیید سن و سایر محدودیت ها را ایجاد کند.