قیمت خرید سی پی یو Cpu Core I7

هر نسل نسبت به نسل قبلی قدرت بیشتر و همچنین مصرف انرژی کمتری داره و به طبع قیمت اونم بالاتر میره. اگه انتخاب بین یکی از این دو برند Intel و AMD براتون سخته و از طرفدارای دو آتیشه هیچ کدوم نیستین و نتونستین تصمیم بگیرین به شما پیشنهاد میدم که اینتل رو انتخاب کنین چون اکثریت پردازندهها و مادربردهای بازار رو برند اینتل تشکیل داده و در کل راندمان سیستمهای مبتنی بر اینتل یه سرو گردن بالاتر از سیستمهای مبتنی بر AMD هستش. بهطور مثال پردازنده Core i7-6700 متعلق به نسل ششم هستش. بعد از خط فاصله عددی وجود دارد که نشان میدهد پردازنده از نسل چندم پردازندههاست. دسته سوم: از سری Core i7 که چهار هستهای و هشت رشتهای هستن استفاده کنن. دسته دوم: از سری Core i3 و Core i5 که چهار هستهای و ۴ رشتهای هستن استفاده کنن. دسته اول: از سری Celeron, Pentium در نسلهای جدید که دو هستهای و دو رشتهای هستن استفاده کنن.

پس میتوان انتخاب پردازنده را مهمترین انتخاب در هنگام خرید کامپیوتر دانست.توی این مقاله میخوایم مواردی رو که در انتخاب یه پردازنده خوب برای کامپیوتر مهمه رو بررسی کنیم.پس با پنداریم همراه باشید . در حقیقت میتوان گفت مغز متفکر سیستم همین CPU است. اینکه این پردازنده از چه نسلی باشد نشان میدهد که از چه تکنولوژی و معماریای استفاده کرده است. سوکته مربوط به نسلهای مختلف پردازنده اندازه هاشون باهم فرق می کنن. پس توی انتخاب پردازنده دقت کنین که چه نسلی از پردازنده رو خریداری می کنین، چون توی انتخاب مادربرد خیلی تأثیر گذاره. بعد از بخش اول به یک حرف و عدد میرسید که در عکس روبرو i7 است و میگوید که پردازنده شما چند هستهای هست. چون با عدد ۶ شروعشده. اسم سوکت با تعداد پایههای اون بیان میشه مثلاً وقتی میگن سوکت ۱۱۵۵ یعنی سی پی یو از طریق ۱۱۵۵ تا پایه به مادربرد وصل شده. هر پردازنده از نوع به خصوصی از حافظه رم و مقدار حجم خاصی پشتیبانی می کنه و تولیدکننده توی مشخصات اون سی پی یو اونو می نویسه. پس توی انتخاب مادربرد باید سوکت پردازنده اون رو هم در نظر داشته باشین.

بخونید:  بررسی کامل بروکر گرند کاپیتال ✔️ ورود به سایت اصلی
تولیدکنندههای پردازنده اومدن محصولاتشون رو به ردههای مختلف برای مصارف مختلف تقسیمبندی کردن. کار سی پی یو به این شکل است که دادهها را از رم RAM میگیرد و با این دادهها کار میکند (و بعد ممکن است دادههایی را هم برای رم ارسال کند.) این پردازنده مرکزی به شکل یک تراشه کوچک و مربعی روی مادربورد لپ تاپ یا کامیپوتر قرار دارد و تعاملی قوی با همه اجزای رایانه دارد. مثلاً پردازنده Core i5-6400 حداکثر ۶۴ گیگابایت حافظه رم DDR4 پشتیبانی می کنه. از طریق نام پردازنده بهراحتی می تونیم متوجه بشیم که متعلق به چه نسلی هستش. سی پی یو core i5، اینتل Intel یا AMD یعنی چه؟ البته در برندهای دیگر بر حسب تکنولوژی به کار رفته در پردازندهشان ممکن است با عباراتی چون E، m5 یا N هم روبرو شوید. بعد هم حروفی میبینید که قابلیت خاص پردازنده را مشخص میکنند و معمولا HQ، Y، U یا HK است. چون هرچه تعداد هستهها بیشتر باشد، تسکها یا Threadهای بیشتری بصورت همزمان پردازش میشوند. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید. باید به توضیحات هر مدل توجه کنید.اینتل از چندین نوع نامگذاری استفاده میکند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری mycpu لطفا از صفحه ما بخواهید.

در حال حاضر معروفترین نوع نامگذاری متعلق به پردازندههای سری I اینتل است. اما میتوان گفت که در بین همه این واحدها CPU از همه مهمتر است چون مدیریت اقدامات، انجام محاسبات و اجرای برنامهها را بر عهده دارد. قیمت سی پی یو core i7 (قیمت cpu core i7 ) یکی دیگر از مشخصههای کمککنندهای است که میتوان از طریق آن به قدرت و توان یک پردازنده پی برد. قدرت یه پردازنده برحسب گیگاهرتز (ghz) بیان میشه. هر پردازنده توسط یه سری اتصالات به مادربرد وصل میشه. هر کدوم از این دو برند مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن که من به اصلیترین تفاوتهای اونا اشاره میکنم. با توجه به پیشرفتی که توی حوزه ساخت سختافزار وجود داره، دو برند تولیدکننده پردازنده، هرساله نسل جدیدی از پردازندههای خودشون رو ارائه میدن. بنابراین زمانی که می خواین یه سی پی یو انتخاب کنین باید به این موضوع خیلی دقت کنین. پردازندههای AMD نسبت به Intel هستههای بیشتری دارن بنابراین قابلیت انجام دادن چندین کار بهطور همزمان رو دارن ولی در مقابل Intel قدرت بیشتری توی انجام کارها داره و همچنین هنگام کار حرارت کمتری تولید می کنه. این قدرت در کنار هسته ارزش پیدا می کنه و چون هر هسته خودش حکم یه سی پی یو مجزا رو داره، وقتی میگیم یه پردازنده ۲ هسته ایه و ۳ گیگاهرتزه (دو تا ۳ گیگاهرتز فعاله) و قدرتش از یه پردازنده ۴ هستهای که ۲٫۸ گیگاهرتزه (چهار تا ۲٫۸ گیگاهرتز فعاله) ضعیف تره.

بخونید:  معرفی و بررسی پردازنده نسل 11 اینتل