لری الیسون با عبور از بیل گیتس چهارمین فرد ثروتمند جهان شد

واقعیت جالب – الیسون همچنین دارای 1.5 درصد از سهام تسلا، یکی دیگر از غول های فناوری است که سال 2023 باورنکردنی را پشت سر گذاشته است. تا به امروز، سهام تسلا بیش از 135 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر با 258.15 دلار به ازای هر سهم معامله می شود. با داشتن 23.5 درصد سهام، جای تعجب نیست که ایلان ماسک با ثروت خالص 225 میلیارد دلار در صدر فهرست میلیاردرها قرار دارد. دارایی خالص او 33 میلیارد دلار بیشتر از ثروتمندترین فرد بعدی در لیست است.

اوراکل در اواخر دهه 70 به عنوان یک فروشنده پایگاه داده برای عملیات های رده پایین و متوسط ​​شکل گرفت و کسب و کار خود را در دهه های بعد به طور تصاعدی رشد داد. الیسون تا سال 2014 هدایت کشتی را برعهده داشت، زمانی که از سمت مدیرعاملی کنار رفت، اما همچنان به عنوان رئیس اجرایی و مدیر ارشد فناوری، بخشی فعال از شرکت است.

به طور خلاصه: لری الیسون، بنیانگذار اوراکل، از بیل گیتس پیشی گرفت و چهارمین فرد ثروتمند جهان شد. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، مجموع دارایی خالص الیسون به 130 میلیارد دلار می رسد که به نسبت ثروت 129 میلیارد دلاری گیتس فاصله دارد.

هشت نفر از 10 فرد ثروتمند برتر جهان پول خود را در بخش فناوری به دست آورده اند. ماسک، الیسون و گیتس توسط جف بزوس بنیانگذار آمازون، استیو بالمر مدیر عامل سابق مایکروسافت، لری پیج و سرگئی برین از بنیانگذاران گوگل و مارک زاکربرگ بنیانگذار فیس بوک به آنها ملحق می شوند. دو 10 نفر برتر غیر فناوری عبارتند از برنارد آرنو، بازرگان فرانسوی و سرمایه گذار آمریکایی وارن بافت.

بخونید:  پیکسل‌ها در حرکت: مجموعه بازی‌های Pac-Man لگو با میل لنگ مکانیکی جان می‌گیردمنبع

این اولین باری است که الیسون در فهرست بلومبرگ بالاتر از رتبه پنجم قرار می گیرد و اولین باری است که ثروت او از بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت بیشتر است. اگر تلاش های بشردوستانه گیتس نبود، ثروت گیتس بسیار بیشتر می شد. او تنها سال گذشته 5 میلیارد دلار به بنیاد بیل و ملیندا گیتس کمک کرد.

ارزش سهام اوراکل تا به امروز به لطف پیشرفت‌های اخیر در هوش مصنوعی بیش از 41 درصد افزایش یافته است، به همین دلیل الیسون در حال حرکت در جدول امتیازات میلیاردرها است. بر اساس یک پرونده در سپتامبر 2022 در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، الیسون با تقریباً 42.9 درصد از کل سهام موجود در پرتفوی خود، بزرگترین سهامدار شرکت است.