لری دیوید و دیگر افراد مشهوری که در شکایت FTX نام برده شده اند


چه اتفاقی افتاده؟ تمام اعتراضات زمانی که لری دیوید در یک آگهی تبلیغاتی Super Bowl برای صرافی رمزارز FTX که اکنون سقوط کرده بود ظاهر شد را به خاطر دارید؟ با توجه به اینکه او یکی از چندین چهره مشهوری است که در شکایت علیه مدیر عامل سابق این پلتفرم، سام بنکمن-فرید، نام برده شده است، احتمالاً آرزو می کند که ای کاش هرگز در این تبلیغ شرکت نمی کرد.

سقوط FTX در اوایل این ماه صنعت کریپتو را تکان داد. پس از اینکه معامله گران در سه روز پس از انتشار اخباری مبنی بر تحقیقات FTC در مورد درخواست های برداشت FTX و عقب نشینی بایننس از یک معامله ادغام، 6 میلیارد دلار از این پلتفرم برداشت کردند، این شرکت روز جمعه برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده درخواست داد.

اکنون، یک دادخواست دسته جمعی توسط سرمایه گذار ادوین گاریسون علیه بانکمن-فرید به راه افتاده است که ادعا می کند مشتریان را گمراه کرده و میلیاردها دلار خسارت به سرمایه گذاران وارد کرده است. در این پرونده همچنین از افراد مشهور و ورزشکارانی که FTX را به عنوان متهمان همکار تبلیغ کردند نام برده شده است، از جمله دیوید، تام بریدی مدافع تیم تامپا بی باکانرز، ژیزل بوندشن (همسر سابق برادی)، گارد گلدن استیت واریرز، استفن کری، بازیکنان بیسبال شوهی اوهتانی و دیوید اورتیز. ، تاجر کوین اولری و دیگران.

این دادخواست ادعا می‌کند که FTX یک طرح پونزی است که «سرمایه‌گذاران غیرمجاز از سراسر کشور» را هدف قرار می‌دهد و مشتریان ۱۱ میلیارد دلار خسارت دریافت کرده‌اند. این می افزاید که “بخشی از طرح به کار گرفته شده توسط نهادهای FTX شامل استفاده از برخی از بزرگترین نام ها در ورزش و سرگرمی – مانند این متهمان – برای جمع آوری سرمایه و تشویق مصرف کنندگان آمریکایی به سرمایه گذاری در [yield-bearing accounts]که عمدتاً از پایگاه عملیات داخلی FTX Entities در اینجا در میامی، فلوریدا عرضه و فروخته شد و میلیاردها دلار به پلتفرم Deceptive FTX سرازیر شد تا کل طرح را سرپا نگه دارد.”

همانطور که توسط گاردین گزارش شده است، برخی از حامیان یکبار سلبریتی FTX در تلاش بوده اند از این شرکت فاصله بگیرند. بردی چندین توئیت برچسب‌گذاری شده در Bankman-Fried را از کنفرانس Crypto Bahamas این شرکت حذف کرده است. در جای دیگر، Miami Heat اعلام کرد که عرصه خانگی خود که از ژوئن 2021 FTX Arena نامیده می شود، نام جدیدی خواهد داشت.

Bankman-Fried در 11 نوامبر از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری کرد. FTX در توییتی نوشت که او هیچ نقشی در شرکت ندارد و از طرف آن صحبت نمی‌کند.

سقوط FTX باعث شد جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا، خواستار نظارت موثرتر بر بازار ارزهای دیجیتال شود. همچنین منجر شد که Genesis Global Capital بازخرید مشتریان را در کسب و کار وام دهی خود به حالت تعلیق درآورد. در همین حال، بیت کوین در این ماه 20 درصد سقوط کرده است و در زمان نگارش این مقاله حدود 16500 دلار است. تقریباً یک سال پیش، بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی 68789 دلار رسید.

منبع