مارک زاکربرگ ادعا می کند که iMessage از امنیت کمتری نسبت به WhatsApp برخوردار است

چرا مهم است: روسای واتس اپ و شرکت مادر متا دور دیگری از جوست کلامی را در مورد اینکه چه کسی بهترین و امن ترین سرویس پیام رسانی را دارد آغاز کرده اند. مانند قبل، نقاط اشتعال اصلی امنیت پشتیبان‌گیری ابری و قابلیت همکاری بین پلتفرمی است.

واتس‌اپ همچنین اخیراً به دلیل نگرانی‌های امنیتی از یک رقیب انتقاد کرده است. اوایل این ماه، پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، از مشاوره امنیتی واتس اپ ماه گذشته استفاده کرد تا این سرویس را اساساً ناامن بداند. او از آسیب‌پذیری‌های واتس‌اپ به عنوان «درهای پشتی کاشته شده» یاد کرد و این اپلیکیشن را یک ابزار نظارتی نامید.

منبع

اپل نسخه‌های پشتیبان iCloud iMessage را رمزگذاری می‌کند، اما کلیدهای آن پشتیبان‌ها را نیز حفظ می‌کند. این خط‌مشی بازیابی پیام‌های کاربران را در صورت گم کردن گذرواژه‌هایشان آسان‌تر می‌کند اما به اپل یک کلید رمزگذاری برای پیام‌هایشان می‌دهد. Cathcart توییت کرد که اپل نمی تواند پشتیبان های رمزگذاری شده WhatsApp را در iCloud باز کند، اما نگفت که آیا WhatsApp یا Meta می توانند.

گوگل در اوایل سال جاری از سیاست اپل انتقاد کرد و این شرکت را تشویق کرد که اجازه ارسال پیام های RCS را در آیفون بدهد. گوگل سال گذشته RCS را در اندروید به کار گرفت که از انتها به انتها نیز رمزگذاری می کند. این شرکت از آن زمان شکایت کرده است که اپل تنها با اجازه دادن به رمزگذاری و سایر ویژگی های پیشرفته از طریق iMessage، کاربران را در اکوسیستم خود قفل می کند.

تبلیغ جدید این هفته واتس اپ، جدیدترین چالش اپل برای امتناع از گسترش پیام های رمزگذاری شده و سایر ویژگی ها به پلتفرم های غیر اپل است. در رسانه‌های اجتماعی، مارک زاکربرگ و ویل کاتکارت، رئیس واتس‌اپ، آخرین ویژگی‌های اپلیکیشن را با iMessage مقایسه کردند.

بخونید:  نینتندو برنامه تعمیر Joy-Con را به کشورهای اروپایی بیشتری گسترش می دهد

آگهی بالای ورودی ایستگاه پنسیلوانیا نشان می دهد سه حباب پیام در رنگ های مختلف. یکی سبز برای نمایش پیام‌های SMS یا MMS که در آیفون‌ها ظاهر می‌شوند و یکی آبی برای نشان دادن iMessage است. سومین مورد سفید است و با برچسب “حباب خصوصی” برای مشخص کردن واتس اپ و ویژگی های حریم خصوصی آن برچسب گذاری شده است. این تبلیغ نشان می‌دهد که محدودیت iMessage برای آیفون‌ها، امنیت آن را نسبت به WhatsApp کمتر می‌کند.

هنگامی که همه کاربران در مکالمه از دستگاه‌های اپل استفاده می‌کنند، سرویس پیام‌رسان اپل دارای رمزگذاری سرتاسری است. با این حال، آیفون‌ها به پیامک یا MMS رمزگذاری نشده با تلفن‌های اندرویدی باز می‌گردند. در اینستاگرام و توییتر، زاکربرگ و کاتکارت به رمزگذاری سرتاسر واتس‌اپ اشاره کردند که به مکالمات بین پلتفرمی گسترش می‌یابد.

سال گذشته اپیک گیمز در جریان نبرد دادگاه خود با اپل اشاره کرد که اپل iMessage را به اندروید نمی آورد زیرا به سادگی والدین صاحب آیفون را تشویق می کند تا برای فرزندان خود گوشی اندرویدی بخرند. طی یک پنل Vox در ماه گذشته، تیم کوک، مدیرعامل اپل به صراحت گفت که ترجیح می‌دهد کاربران را به آیفون تبدیل کند تا اینکه پیام‌های RCS بین کاربران آیفون و اندروید را مجاز کند.

زاکربرگ و کاتکارت نیز برجسته شده است پشتیبان‌گیری ابری رمزگذاری‌شده سرتاسر واتس‌اپ. این زوج گفتند اپل از این ویژگی پشتیبانی نمی کند، اما کمی پیچیده تر است.