مارک زاکربرگ اعتراف کرد که اشتباه کرد زیرا متا 11000 نفر را اخراج کرد

چه اتفاقی افتاده؟ مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا اعلام کرد که این شرکت 13 درصد از کارکنان خود یا حدود 11000 کارمند خود را در سراسر جهان اخراج می کند، که شایعات اوایل این هفته مبنی بر کاهش شدید در راه است.

زاکربرگ در نامه‌ای که اوایل امروز به کارمندان متا ارسال کرد، نوشت: امروز برخی از سخت‌ترین تغییراتی که در تاریخ متا ایجاد کرده‌ایم را به اشتراک می‌گذارم. علاوه بر این که بیش از 11000 کارمند رها شدند، مدیرعامل در مورد برداشتن گام‌های اضافی برای تبدیل شدن به شرکتی لاغرتر و کارآمدتر صحبت کرد، از جمله تمدید توقف استخدام تا سه ماهه اول سال مالی و کاهش هزینه‌های اختیاری. انتظار می رود که بخش استخدام متا گروهی باشد که به شدت تحت تاثیر این حرکت قرار گرفته است.

“متاسفانه، این آنطور که من انتظار داشتم انجام نشد. نه تنها تجارت آنلاین به روندهای قبلی بازگشته است، بلکه رکود اقتصاد کلان، افزایش رقابت، و از دست دادن سیگنال تبلیغاتی باعث شده درآمد ما بسیار کمتر از آن چیزی باشد که من انتظار داشتم. من. اشتباه کردم و من مسئولیت آن را می پذیرم.»منبع

متا به کارکنان اخراج شده خود در ایالات متحده 16 هفته حقوق پایان کار به همراه دو هفته اضافی برای هر سال خدمت (بدون سقف) می دهد. این شرکت همچنین بیمه درمانی آنها را به مدت شش ماه پوشش می دهد و خدمات RSU، خدمات شغلی، مرخصی با حقوق باقی مانده و پشتیبانی مهاجرت را برای کارکنان دارای ویزا ارائه می دهد. زاکربرگ افزود: «با توجه به میزان دسترسی به اطلاعات حساس»، دسترسی افراد آسیب دیده به سیستم بلافاصله قطع خواهد شد.

بخونید:  10 داستان برتر بازی TechSpot در سال 2022: هنوز هم می توانید Doom را تقریباً روی هر چیزی بازی کنید

ارزش متا در 12 ماه گذشته حدود نیم تریلیون دلار کاهش یافته است. درآمد خالص در سه ماهه سوم با 52 درصد کاهش به 4.4 میلیارد دلار رسید که کمتر از برآوردهای 5 میلیارد دلاری تحلیلگران بود، در حالی که درآمد با کاهش 4 درصدی به 27.71 میلیارد دلار رسید. سرمایه‌گذاران با نگرانی به این موضوع نگاه کرده‌اند که این غول رسانه‌های اجتماعی میلیاردها دلار را به آزمایشگاه‌های واقعیت می‌ریزد، بخشی که مسئول جاه‌طلبی‌های ماوراء‌العاده آن است، که همگی به شایعاتی در مورد کاهش مشاغل بزرگ منجر شد.

در سال جاری تعداد زیادی از شرکت‌های فناوری کارمندان خود را اخراج کرده‌اند، زیرا آنها با رکود اقتصادی جهانی مقابله می‌کنند و تبلیغ‌کنندگانی که هزینه‌های خود را مهار می‌کنند. Lyft، Microsoft، Snap، Tesla و Robinhood تنها برخی از نام‌های بزرگی هستند که اخیراً کارمندان خود را کنار گذاشته‌اند. توییتر نیز تعداد کارمندان خود را به نصف کاهش داده است، اگرچه این به دستور ایلان ماسک است و عدم اطلاع رسانی منجر به شکایت شغلی دیگری برای ثروتمندترین فرد جهان شده است.

زاکربرگ بیشتر مقصر این تصمیم را بر عهده می گیرد و خاطرنشان می کند که رونق فناوری ناشی از همه گیری آن طور که او انتظار داشت دوام نیاورده است. “در آغاز کووید، جهان به سرعت آنلاین شد و جهش تجارت الکترونیک منجر به رشد بیش از حد درآمد شد. بسیاری از مردم پیش بینی کردند که این شتاب دائمی خواهد بود که حتی پس از پایان همه گیری ادامه خواهد داشت. من هم همین کار را کردم، بنابراین تصمیم گرفتم. تصمیم برای افزایش چشمگیر سرمایه گذاری هایمان.”

بخونید:  نظرات، مزایا و معایب Intel Core i5-12400F

من می‌خواهم در قبال این تصمیم‌ها و نحوه رسیدن ما به اینجا پاسخگو باشم. می‌دانم که این برای همه سخت است، و به‌ویژه برای کسانی که تحت تأثیر قرار گرفتند متاسفم». زاکربرگ گفت.