ماسک به دنبال پایان خرید است، می‌گوید توییتر داده‌های لازم را ارائه نکرده است

ادعاهای ماسک مبنی بر اینکه توییتر با داده های مربوط به حساب کاربری ارائه نشده است، چیز جدیدی نیست. این اظهارات به ماه می بازمی‌گردد، زمانی که مدیرعامل صراحتا اعلام کرد که خرید به حالت تعلیق درآمده است تا اینکه توییتر حقایقی را در مورد ادعاهای خود در مقاله‌ای که قبلاً منتشر شده بود ارائه کرد. ماسک و تیم او بر این موضوع که این اطلاعات برای انجام تجزیه و تحلیل کامل ربات‌ها و سایر حساب‌های جعلی در سرتاسر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ضروری است، مصمم هستند.

به طور خلاصه: به نظر می رسد ایلان ماسک تهدیدهای قبلی خود مبنی بر کناره گیری از معامله 44 میلیارد دلاری برای خرید توییتر را انجام می دهد. تیم حقوقی مدیرعامل اسپیس‌ایکس نامه‌ای را به تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار ارسال کرد و مدعی شد که غول رسانه‌ای و ماسک بر اساس اظهارات نادرست و گمراه‌کننده، قرارداد خرید را امضا کرده‌اند. متأسفانه ماسک، هیئت مدیره توییتر موافق نیست و در حال آماده شدن برای اقدامات قانونی است تا او را در مورد قیمت چند میلیارد دلاری که در ابتدا مذاکره شده بود، پاسخگو بداند.

به نظر نمی رسد که نمایندگان توییتر این اتهامات را به راحتی قبول کنند. علیرغم ادعاهایی مبنی بر اینکه پلتفرم رسانه ای اطلاعات مربوط به خرید مورد مذاکره را مخفی نگه داشته است، رئیس هیئت مدیره توییتر، برت تیلور، واضح بود که این شرکت اقدامات قانونی را دنبال خواهد کرد و قصد دارد شرایط خرید قبلاً مذاکره شده را اجرا کند.

چندین نتیجه بالقوه دیگر نیز وجود دارد، از قیمت خرید مجدد مذاکره شده یا جریمه های جدایی گرفته تا پیشنهاد دهنده دیگری که در تلاش برای تصاحب خرید است. هر گونه حدس و گمان در مورد نتیجه تا زمانی که اطلاعات بیشتری در دسترس نباشد، چیزی جز حدس و گمان نخواهد بود.

منبع

در حالی که نتیجه هنوز مشخص نشده است، به نظر می رسد اخبار مربوط به قصد ماسک از قبل بر روی نتیجه توییتر تأثیر گذاشته است. داده های مالی نشان داد که ارزش سهام پس از اظهارات وی بین 5 تا 6 درصد کاهش یافته است.

هیچ تضمین قانونی وجود ندارد که ماسک از توافق چند میلیارد دلاری که قبلاً مذاکره شده بود، کنار بیاید. بر اساس این توافق نامه دائمی، در صورتی که هر یک از طرفین از پیشنهاد توافق شده کنار بروند، توییتر یا ماسک می توانند یک میلیارد دلار هزینه جدایی را متحمل شوند.

این نامه که توسط مشاور حقوقی ماسک در روز جمعه ارسال شد، ادعا می‌کند که نمایندگان توییتر به تعهدات قراردادی برای ارائه اطلاعات در مورد شیوع ربات‌ها، حساب‌های اسپم و سایر حساب‌های جعلی در سراسر این پلتفرم عمل نکرده‌اند. مایک رینگلر، نماینده تیم حقوقی ماسک می‌گوید توییتر چندین بار درخواست‌های اطلاعات را نادیده گرفته، درخواست‌ها را رد کرده است، یا با اطلاعات ناقص یا نادرست به ماسک پاسخ داده و ادعا می‌کند که آنها از افشای کامل تبعیت کرده‌اند.

بخونید:  Take-Two slaps GTA VR modder با اطلاعیه حذف مبهم DMCA