ماموران TSA یک چاقوی “به طرز ماهرانه ای” را در داخل یک لپ تاپ پیدا کردند


WTF؟! لپ‌تاپ‌های بازی امروزی باریک‌تر و سبک‌تر از غول‌های بزرگ سال گذشته هستند، اما معلوم شد که هنوز به اندازه‌ای بزرگ هستند که یک چاقوی دولبه را پنهان کنند: اداره امنیت حمل‌ونقل (TSA) در فرودگاه بین‌المللی ریچموند ویرجینیا این کشف نگران‌کننده را انجام داد. هفته

به گفته TSA، یک مامور متوجه چاقوی پنهان شده در کیف دستی مرد هنگام عکسبرداری با اشعه ایکس شد. زمانی که محتویات آن مورد بررسی قرار گرفت، اسلحه پیدا نشد، بنابراین هر وسیله به صورت جداگانه در دستگاه قرار داده شد تا زمانی که در یک لپ تاپ پنهان شده بود. مرد ابتدا گفت که نمی دانست چاقو آنجا بوده است، اما بعداً اعتراف کرد که مال او بوده است.

TSA نوشت: «پس از دستیابی به ابزارهایی که می‌توانستند لپ‌تاپ را جدا کنند، یک چاقوی دولبه به طرز هنرمندانه‌ای در داخل روده رایانه پنهان شده بود.

Tom’s Hardware اشاره می کند که باتری لپ تاپ متعلق به G-Style Ltd.، یک تامین کننده قطعات تایوانی وابسته به گیگابایت است. به نظر می رسد پوشش پایینی از مدل Aorus باشد، به این معنی که مرد فرصت پنهان کردن تیغه را در داخل Razer Blade کاملاً از دست داد.

TSA می نویسد که مسافر، از ویلیامزبورگ، ویرجینیا، اکنون با یک جریمه مالی شدید مدنی فدرال مواجه است. علاوه بر این، اگر او عضو TSA PreCheck باشد، امتیازات خود را از دست خواهد داد.

دستورالعمل‌های TSA بیان می‌کند که اشیای تیز مانند چاقو و شمشیر که در رده پنهان‌کاری‌های معمولی قرار می‌گیرند، جریمه‌ای بین 530 تا 2250 دلار خواهند داشت. اما این مورد احتمالاً پنهان‌کاری هنرمندانه خارق‌العاده‌ای خواهد بود – مثال ارائه شده کتابی است که به طور منحصربه‌فرد برای یک کالای ممنوعه توخالی شده است – که جریمه را بین 5320 تا 10700 دلار افزایش می‌دهد.

گیگابایت Aorus 17X را در ماه آوریل معرفی کرد، لپ‌تاپ‌ای که دارای تراشه 16 هسته‌ای Alder Lake-HX و 3080 Ti است، با این حال هنوز ضخامت آن فقط 1.18 اینچ است که ممکن است برای فشار دادن یک چاقو کافی باشد. اگر لپ‌تاپی می‌خواهید که واقعاً در کار پنهان‌سازی عالی باشد، Acer Predator 21 X با صفحه منحنی چند سال پیش دارای حداکثر ضخامت 3.3 اینچی است که احتمالاً می‌تواند کل زرادخانه سلاح‌های مختلف را در خود جای دهد (اطلاعات قانونی: لطفاً انجام دهید). این را امتحان نکنید).منبع