مانیتورهای OLED ارزان‌تر ممکن است در راه باشند

اولین پنل جدید LGD یک WOLED 27 اینچی از LG Electronics (LGE) خواهد بود که به عنوان تلویزیون یا مانیتور کامپیوتر قابل استفاده است. این نمایشگر که قبل از پایان اکتبر وارد تولید می شود، در سه ماهه اول 2023 راه اندازی می شود. LGD همچنین تولید صفحه نمایش 32 اینچی WOLED را در اواخر سال جاری آغاز خواهد کرد تا زمانی پس از مدل 27 اینچی عرضه شود. تاکنون هیچ کس قیمت، رزولوشن یا نرخ تازه سازی صفحه نمایش را فاش نکرده است.

به طور خلاصه: حداقل یک تولید کننده در حال آماده سازی پاسخ خود به تغییرات در بازار نمایشگر در سال جاری و سال آینده است. در نتیجه، مشتریان می‌توانند گزینه‌های کوچک‌تر و ارزان‌تری را برای نمایشگرهای OLED ببینند، زیرا این فناوری در نمایشگرهای رایانه شخصی رایج‌تر می‌شود.

نمایشگرهای آینده با بسیاری از مانیتورهای بازی که در سال 2022 معرفی شدند تضاد قابل توجهی خواهند داشت. شرکت هایی مانند LG، Asus، Alienware، Samsung و Corsair OLED های 4K فوق عریض را معرفی کرده اند که بیش از 40 اینچ، 120 هرتز و قیمت 1000 دلار هستند که اکثر آنها دارای صفحه نمایش خمیده هستند. Alienware با کنار گذاشتن G-Sync Ultimate توانست اندکی از هزینه ورود خود را کاهش دهد، اما با قیمت 1000 دلار، هنوز هم عمدتاً برای مشتریان رده بالا است. این موارد نشان‌دهنده پیشرفت‌های بزرگ در تولید مانیتور است، اما بازار ممکن است شروع به دیکته کردن گزینه‌های کوچکتر و ارزان‌تر کند.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که LG Display (LGD) در حال آماده‌سازی پنل‌های WOLED با اندازه متوسط ​​برای تلویزیون‌ها و نمایشگرهای بازی است که به کاهش تقاضا پاسخ می‌دهد. نمایشگرها باید در سال 2023 در دسترس قرار گیرند.

بخونید:  Dell و Nvidia Project Helix را راه اندازی کردند، هوش مصنوعی مولد برای مشاغل

مانند بسیاری دیگر از قطعات کامپیوتر، مانیتورها به دلیل خماری اقتصادی پس از همه گیری با رکود مواجه هستند. با شروع تورم و کاهش تقاضا، افزایش تولید برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده دوران همه گیر، به تولید بیش از حد تبدیل شده است. IDC در سه ماهه دوم سال 2022 محموله های نمایشگر مثبت را گزارش کرد، اما Trendforce اولین کاهش در محموله مانیتورهای بازی را در سال 2022 گزارش کرد.

با این حال، هر دو گروه همچنین انتظار دارند که مانیتورهای مقرون به صرفه با قیمت های پایین تر به الهام بخشیدن به چرخش بازار در سال 2023 کمک کنند. در نهایت، LGD قصد دارد تولید پنل های OLED بیش از 40 اینچی خود را افزایش دهد و احتمالاً عرضه مانیتورهای بزرگ رده بالا را افزایش دهد. که شرکت ها در سال 2022 معرفی کردند.منبع

پنل های آینده با پنل های OLED متوسط ​​فعلی LGE که از پنل های JOLED استفاده می کنند متفاوت است. نمایشگرهای WOLED در تضاد با سایر OLED ها هستند، زیرا به جای ارسال نور از طریق ساطع کننده های RGB سنتی، نور سفید را از طریق فیلترهای رنگی منتشر می کنند، مانند LCD.