ماه‌ها پس از بازگشت ماسک به دفتر تسلا همچنان با کمبود منابع و کارگران ناراضی مواجه است.

مطالعات متعدد ثابت کرده‌اند که کارمندان هنگام کار از خانه خوشحال‌تر و اغلب بهره‌ورتر هستند، بنابراین بازگرداندن اجباری به دفتر به روحیه تسلا به‌شدت ضربه می‌زند، به‌ویژه در میان افرادی که در دوران پیش از همه‌گیری اجازه کار از راه دور را داشتند.

کارکنان مشکلاتی پیدا کرده اند که شامل کمبود لوازمی مانند دانگل و سیم شارژ می شود. مسئله دیگر این است که اتاق کنفرانس و باجه تلفن به اندازه کافی وجود ندارد و برخی افراد را مجبور به تماس های تلفنی در بیرون می کند.

این فقط کارگران تسلا نیستند که از دستور بازگشت به کار ناراحت می شوند. کارمندان اپل طوماری علیه سیاست کوپرتینویی راه اندازی کرده اند و مدیر یادگیری ماشینی آن به دلیل عدم انعطاف این شرکت را ترک کرد.منبع

کف دست: سه ماه پس از اینکه ایلان ماسک کار از راه دور را مورد انتقاد قرار داد و از کارگران تسلا خواست که به دفتر بازگردند، طبق گزارش‌ها، غول خودروهای الکتریکی همچنان با کمبود فضا و منابع برای پذیرش همه آنها دست و پنجه نرم می‌کند. این به کاهش روحیه کمک کرده است و باعث شده شرکت نظارت بر حضور کارکنان را آغاز کند.

نیروی کار ناراضی اغلب به معنای نیروی کار غایب است. سوابق داخلی نشان می دهد که حدود یک هشتم از کارکنان کارخانه فرمونت در یک روز معمولی در اوایل سپتامبر بیرون بودند و حدود یک دهم در کل شرکت غایب بودند. تسلا در حال حاضر بر حضور و غیبت نظارت می‌کند و ماسک و سایر مدیران گزارش‌های هفتگی مفصلی درباره غیبت دریافت می‌کنند.

بدون هیچ جایگزینی، کارکنان چند هفته بعد بازگشتند، اما متوجه شدند که در دفتر فرمونت، کالیفرنیا، میز یا جای پارک کافی وجود ندارد. بر اساس گزارش CNBC، به نقل از کارمندان مستقر در ایالات متحده و اسناد داخلی، این مسائل همچنان وجود دارد.

این وضعیت در ماه ژوئن زمانی آغاز شد که ماسک یادداشت هایی را برای کارمندان اسپیس ایکس و مدیران تسلا ارسال کرد و به آنها دستور داد که همه کارگران استثنایی باید حداقل 40 ساعت در هفته را در دفتر بگذرانند یا کار را ترک کنند. این به دنبال ایمیلی بود که قبلاً برای کارکنان تسلا ارسال شد و توضیح داد که آنها باید در دفتر اصلی شرکت کار کنند و نه یک شبه مکان دور.

به کارکنان تسلا که قبلاً از راه دور کار می‌کردند و دور از یک دفتر زندگی می‌کردند، گفته شد که به محل زندگی خود نقل مکان کنند و تا 30 سپتامبر فرصت داده شد تا نقل مکان کنند یا بسته‌ای از خدمت دریافت کنند. طبق گزارش‌ها، در ماه ژوئن، تسلا بدون اخطار آن‌هایی را که می‌گفتند نمی‌توانند حرکت کنند یا مطمئن نبودند که امکان‌پذیر است، اخراج کرد.