ماهواره ساخته شده با CPU 20 دلاری و 48 باتری قلمی AA روش تست برای کاهش هزینه ها و زباله های فضایی

در متن: وقتی اکثر مردم به ماهواره های فضایی فکر می کنند، احتمالاً مجامع بزرگی را تصور می کنند که میلیون ها هزینه دارند. آزمایشی از دانشگاه براون به دنبال اصلاح فرضیات سنتی در مورد ماهواره ها با یافتن راه هایی برای ساخت ارزان و بدون به جا گذاشتن زباله های فضایی است.

داده های ردیابی فرماندهی فضایی نیروی هوایی عمومی نشان می دهد که ماهواره دانشگاه براون در حال شتاب گرفتن از همراهان خود و نزدیک شدن به ورود مجدد است. تاکنون، مدار SBUDNIC به 470 کیلومتر کاهش یافته است. در مقایسه، دستگاه‌های کوچک دیگری که با همان موشک پرتاب می‌شوند، هنوز در مداری بالای 500 کیلومتر هستند.منبع

پردازنده ای که ماهواره را کنترل می کند یک Arduino Nano BLE 20 دلاری است. کل سیستم کنترل شامل CPU، مادربرد و سایر قطعات فقط 175 دلار قیمت دارد. یک افزودنی مبتنی بر رادیو ژامبون ارتباطات را کنترل می‌کند، 48 باتری AA انرژی را تامین می‌کنند، و دانش‌آموزان یک بادبان درگ را چاپ کردند که به عنوان مکانیزم کنترل ارتفاع عمل می‌کند.

یکی از مهندسان پروژه تخمین می زند که بیشتر ماهواره ها برای چندین دهه در مدار می مانند، حتی پس از اینکه دیگر به آنها نیازی نداشته باشیم. سفینه SBUDNIC باید ظرف پنج سال از مدار خارج شود. این ماهواره در ماه می گذشته با موشک فالکون 9 اسپیس ایکس پرتاب شد و بادبان را در ارتفاع 520 کیلومتری مستقر کرد.

دانشجویان و اساتید دانشگاه براون این پروژه را با همکاری موسسه آلودگی اتمسفر شورای ملی تحقیقات آغاز کردند. شرکت هوافضای ایتالیایی D-Orbit، AMSAT-Italy، La Sapienza-دانشگاه رم، و کمک هزینه فضایی رود آیلند ناسا نیز حمایت کردند. نام آن، SBUDNIC، یک نمایشنامه در ماهواره روسی اسپوتنیک 1 و مخفف نام شرکت کنندگان است.

بخونید:  متا فناوری تشخیص سن اسکن چهره را به دوستیابی فیس بوک می آورد

این فضاپیما یک CubeSat 3U (حدود 10x10x34.05 سانتی متر) است که تصاویری با وضوح پایین از مدار با بودجه کلی حدود 10000 دلار ارائه می دهد. تقریباً تمام اجزای آن از آمازون یا فروشگاه‌های سخت‌افزار معمولی در دسترس هستند.

دانش‌آموزان بادبان را طوری طراحی کردند که به طور چشمگیری حداکثر طول عمر ماهواره را کاهش دهد، که می‌تواند به روشی برای اطمینان از خروج سریع‌تر زباله‌های فضایی از مدار تبدیل شود. زباله‌های فضایی که از ماهواره‌های خارج از سرویس یا قطعات سفینه فضایی پرتاب شده تشکیل شده‌اند، به تهدیدی فزاینده برای هر چیزی که به مدار پرتاب می‌کنیم تبدیل شده‌اند.

داده‌های جدید ماهواره‌ای که توسط دانشجویان ساخته شده است، نشانه‌های دلگرم‌کننده‌ای را نشان می‌دهد که می‌تواند به ماهواره‌های ارزان‌تر و زباله‌های فضایی کمتر منجر شود. یکی از اجزای چاپ سه بعدی، به ویژه، می تواند به طور قابل توجهی به مبارزه برای تمیز نگه داشتن فضایی که به دور زمین می چرخد، کمک کند.