ماه آینده سونی صدها فیلم و نمایش خریداری شده را از کتابخانه کاربران حذف خواهد کرد


یک سیب زمینی داغ: اگرچه سونی بیش از یک سال پیش فروش فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را در فروشگاه پلی استیشن متوقف کرد، مشتریان همچنان می توانستند محتوایی را که قبلا خریداری کرده بودند تماشا کنند. با این حال، اکنون به نظر می رسد که در حال تغییر است.

بر اساس اعلان‌هایی که در نسخه‌های آلمانی و اتریشی وب‌سایت پلی‌استیشن قرار داده شده است، سونی صدها عنوان را از سرورهای خود حذف می‌کند، بنابراین حتی کسانی که فیلم‌ها و نمایش‌ها را خریداری کرده‌اند، دیگر به آن‌ها دسترسی نخواهند داشت. در 31 آگوست، مشتریان اتریشی 137 عنوان را از دست می دهند و آلمان 317 عنوان را از دست می دهد، از جمله آخرالزمان اکنون، جان ویک، Robocop و کل سری Saw.

سونی گفته است که باید محتوا را حذف کند «به دلیل [its] قراردادهای مجوز در حال تحول با ارائه دهندگان محتوا.” به طور خاص، هر چیزی که توسط استودیو کانال توزیع می شود در حال تبدیل شدن است. به احتمال زیاد، سونی به تازگی تصمیم گرفته است که پرداخت هزینه های مجوز را متوقف کند زیرا احتمالاً به سمت توزیع فیلم غروب می رود. این جمع بندی از این واقعیت ناشی می شود. که این شرکت فروش محتوا را در مارس سال گذشته متوقف کرد.

ارائه دهندگان محتوای جریانی اغلب به دلایل مختلف، از مسائل مربوط به صدور مجوز گرفته تا ایجاد فضا برای نمایش های جدیدتر، محتوا را در طول زمان حذف می کنند. مشترکین این خدمات این را پذیرفته اند زیرا اشتراک ماهانه برنامه نویسی VOD مداوم است. با این حال، در این مورد، کاربران با این درک که می توانند هر زمان که مایل باشند، محتوا را به صورت دیجیتالی خریداری کردند.

سونی اشاره ای نمی کند که آیا بازپرداخت اقلامی را که از کتابخانه های کاربران گرفته شده است یا خیر صادر می کند. اگر اینطور نباشد، احتمالاً برگشت شدیدی وجود دارد. برای برخی، حذف محتوای خریداری شده ممکن است مانند یک طعمه و تغییر به نظر برسد – و در تمام شرایط عملی، چنین است – اما قرارداد خدمات سونی احتمالاً آن را از اقدامات قانونی در مواردی مانند این غرامت می کند. غیرعادی خواهد بود اگر وکلای یکی از برجسته ترین بازیگران صنعت سرگرمی چنین اتفاقی را نادیده بگیرند. من فقط نشان می دهم که شما همیشه باید چاپ ریز را بخوانید.منبع