ماژول دوربین ۱۲ مگاپیکسلی جدید Raspberry Pi دارای فوکوس خودکار، HDR و موارد دیگر است

ماژول دوربین دارای فوکوس خودکار قدرتمند است که می تواند روی اجسام از حدود 5 سانتی متر تا بی نهایت فوکوس کند. اساساً به فوکوس خودکار تشخیص فاز متکی است، اما اگر نتیجه فوکوس خودکار تشخیص فاز با اطمینان بالا در دسترس نباشد، به الگوریتم تشخیص کنتراست Pi بازمی گردد. تمام دوربین‌های قبلی Raspberry Pi دارای اپتیک‌های فوکوس ثابت با مجموعه ایستاتیک از لنزها بودند که برای فوکوس در بی‌نهایت بهینه‌سازی شده بودند.

همانطور که Ebon Upton بنیانگذار Raspberry Pi خاطرنشان می کند، تشخیص فاز به الگوریتم فوکوس خودکار اجازه می دهد تا هنگام فیلمبرداری به طور مداوم اجرا شود تا تمرکز را به عنوان هدف در صحنه و / یا حرکت تیرانداز حفظ کند.

Raspberry Pi Camera Module 3 در حال حاضر از نمایندگی‌های مختلفی در دسترس است.منبع

ماژول دوربین جدید همچنین از تصویربرداری با دامنه دینامیکی بالا پشتیبانی می‌کند که شامل گرفتن عکس‌های همزمان با زمان‌های مختلف نوردهی و ترکیب آن‌ها با هم در یک عکس واحد است که به درستی مناطق روشن و تاریک را در معرض دید قرار می‌دهد. آپتون گفت که تصویر به دست آمده یک چهارم وضوح یک شات غیر HDR است، اما در برخی شرایط، فداکاری ارزش آن را دارد.

ماژول دوربین اصلی در سال 2013 به عنوان اولین لوازم جانبی رسمی Raspberry Pi عرضه شد و در اواخر همان سال یک نوع حساس به مادون قرمز NoIR عرضه شد. Camera Module 2 که حول محور هشت مگاپیکسلی IMX219 سونی ساخته شده است، در سال 2016 کاهش یافت و از آن زمان تاکنون در خدمت جامعه بوده است. بیش از دو میلیون دستگاه از دوربین ماژول 2 تا به امروز فروخته شده است.

بخونید:  اتحادیه اروپا قصد دارد خودروهای موتور احتراقی جدید را از سال 2035 ممنوع کند

Raspberry Pi توانست قیمت 25 دلاری را برای انواع استاندارد FoV حفظ کند. مدل‌های Wide-FoV دارای یک پشته نوری پیچیده‌تر و گران‌تر هستند و بنابراین 35 دلار سفارش می‌دهند.

به طور خلاصه: رزبری پای سری جدیدی از مدل های دوربین فوکوس خودکار را برای کامپیوترهای تک برد محبوب خود عرضه کرده است. Raspberry Pi Camera Module 3 در چهار نوع مختلف ارائه می شود: نور مرئی و حساس به مادون قرمز، در میدان دید استاندارد یا گسترده (FoV). همه از سنسور IMX708 سونی با نور پشتی استفاده می‌کنند و تصاویر ۱۲ مگاپیکسلی (رزولوشن ۴۶۰۸ در ۲۵۹۲ با ۱.۴۰ میکرومتر پیکسل) تولید می‌کنند.

دوربین های استاندارد FoV میدان دید 66 درجه ای را فراهم می کنند در حالی که دوربین های FoV گسترده در 102 درجه بررسی می شود.