مایکروسافت، سونی و نینتندو در E3 2023 شرکت نخواهند کرد

نینتندو از سال 2013 هر سال به جای کنفرانس‌های مطبوعاتی E3، ارائه‌های از پیش ضبط‌شده را منتشر می‌کند، اما حضور در نمایشگاه را حفظ کرده است. سونی از شرکت در E3 به طور کامل از سال 2019 خودداری کرد و از رویه نینتندو برای تولید ویترین های از پیش ضبط شده در طول سال پیروی کرد. مایکروسافت اولین حلقه اعلامیه از پیش ضبط شده خود را هفته گذشته منتشر کرد که نشان می دهد هر سه سازنده کنسول جایگزینی برای کنفرانس های مطبوعاتی فیزیکی پیدا کرده اند.

منابع IGN تایید کرده اند که مایکروسافت، سونی و نینتندو از شرکت در نمایشگاه سرگرمی الکترونیکی 2023 (E3) خودداری کرده اند. سه سازنده بزرگ کنسول امسال کنفرانس خبری برگزار نمی کنند و در نمایشگاه حاضر نمی شوند.

از دست دادن سه بزرگ – که قبلاً به عنوان محورهای رویداد شناخته می شد – به مبارزه E3 برای بهبودی از لغو لغو مربوط به بیماری همه گیر کمکی نمی کند. در سال 2020 این رویداد برای اولین بار لغو شد، در حالی که یک رویداد فقط آنلاین در سال بعد رخ داد. یک E3 هیبریدی برای سال 2022 برنامه ریزی شده بود، اما قبل از اینکه به طور کامل از بین برود، به یک محصول فقط آنلاین دیگر روی آورد.

گویی به نشانه، حساب توییتر برای جشنواره بازی تابستانی یادآوری کرد پیروان تاریخ برنامه ریزی شده خود برای این رویداد، که میزبان ارائه های بسیاری از شرکت های بزرگ بازی خواهد بود – 8 ژوئن.

منبع

برش گوشه ها: آنچه که قرار بود بازگشت پیروزمندانه یکی از بزرگترین رویدادهای سالانه صنعت بازی باشد، ضربه بزرگی خورده است. E3 2023 اولین رویداد در تاریخ 18 ساله نمایشگاه لس آنجلس بدون ارائه هیچ یک از سازندگان بزرگ کنسول خواهد بود.

خروج مایکروسافت از این رویداد غافلگیرکننده است زیرا فیل اسپنسر، رئیس Xbox اخیراً در مصاحبه با IGN از E3 تمجید کرده است. او گفت که می‌خواهد به موفقیت این نمایشگاه کمک کند، و پیشنهاد می‌کند که رویداد تابستانی مایکروسافت مکمل E3 باشد، حتی اگر شرکت امسال چیزی در نمایشگاه نداشته باشد.

نینتندو همچنان می‌تواند در ماه ژوئن یک نمایش “نینتندو دایرکت” را بدون توجه به همسویی با E3 منتشر کند. الکترونیک آرتز هنوز نگفته است که آیا امسال “EA Play” را در کنار E3 برگزار خواهد کرد، تمرینی که در سال 2016 آغاز شد اما سال گذشته از آن صرف نظر کرد. یوبی سافت نیز تاکنون چیزی نگفته است و PC Gamer نیز نمایش PC Gaming Show برای E3 2023 را تایید نکرده است.

برگزارکننده رویداد ReedPop، E3 2023 هیبریدی برنامه ریزی شده را در کنار مدیر سنتی نمایشگاه، انجمن نرم افزار سرگرمی، مدیریت خواهد کرد. دیگر شرکت های بزرگ بازی هنوز برنامه ای برای ارائه در E3 یا برگزاری رویدادهای فردی در تابستان امسال اعلام نکرده اند.

مایکروسافت تقریباً همزمان با نمایشگاه E3 ارائه خواهد کرد، اما اخبار اخیر آن را به آخرین سازنده کنسول تبدیل می کند که مشارکت مستقیم در نمایشگاه را متوقف می کند. سونی و نینتندو در چند سال گذشته از آن دور شده بودند.