مایکروسافت اجازه خواهد داد که هاسک خالی اینترنت اکسپلورر در ویندوز زنده بماند

طی ماه‌های آینده، ردموندی در حال برنامه‌ریزی برای محدود کردن تعداد مواردی است که IE11 همچنان در دسترس است، با هدایت «زیر مجموعه کوچکی» از آن سناریوهای دردسرساز به پلتفرم مرورگر جدیدتر. مایکروسافت در پرسش‌های متداول خود می‌گوید Edge یک محیط اینترنت و مرورگر پشتیبانی‌شده و «ایمن‌تر» ارائه می‌کند.

چرا مهم است: سریال طولانی و آزاردهنده ای که مرگ اینترنت اکسپلورر است، یک چرخش غیرمنتظره دیگر پیدا می کند. مایکروسافت اکنون می گوید که عناصر رابط کاربری IE11 به این زودی ها بازنشسته نمی شوند و به سازمان ها زمان بیشتری می دهد تا کاربران خود را به عادت های مدرن محاسباتی و اینترنت بیاورند.

اینترنت اکسپلورر 11 به عنوان یک برنامه مناسب، از 5 ژوئن 2022، زمانی که مایکروسافت پشتیبانی از مرورگر قدیمی را متوقف کرد، به طور رسمی در ویندوز 10 مرده است و برای نسخه های خاصی از ویندوز 10 در 14 فوریه 2023 برای همیشه غیرفعال شد.

برنامه‌ها و سرویس‌هایی که هنوز به اینترنت اکسپلورر نیاز دارند، اکنون به مایکروسافت اج هدایت می‌شوند، جایی که «پلتفرم اینترنت اکسپلورر» (موتور مرورگر Trident/MSHTML، Web Object Control و Component Object Model) همچنان می‌تواند در یک «حالت IE» ویژه برای استفاده خاص فراخوانی شود. موارد ویندوز 11 همچنین شامل موتور مرورگر اینترنت اکسپلورر است اما نه برنامه IE.

مایکروسافت سؤالات متداول بازنشستگی برنامه دسکتاپ اینترنت اکسپلورر 11 خود را به روز کرده است و استثناهای جدیدی را برای شرکت ها و سازمان هایی که هنوز بر عناصر رابط کاربری اینترنت اکسپلورر متکی هستند ارائه می کند. همانطور که ردموند می گوید، آینده اینترنت اکسپلورر هنوز در مایکروسافت اج است، اما بازخورد مشتریان این شرکت را مجبور کرد تا یک چرخش دیگر در تلاش همیشگی خود برای پاکسازی شبح IE از پلتفرم ویندوز انجام دهد.

بخونید:  دانلود Auslogics Duplicate File Finder 9.3.0.1

در حالی که ارجاعات بصری به اینترنت اکسپلورر اساساً برای مصرف کنندگان سنتی از بین رفته است، بدنه پوسیده اینترنت اکسپلورر تا سال های آینده در ویندوز وجود خواهد داشت. مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای پشتیبانی از حالت اینترنت اکسپلورر (یعنی موتور مرورگر Trident/MSHTML) حداقل تا سال 2029 است که با چرخه حیات نسخه های فعلی و آینده کلاینت، سرور و اینترنت اشیا ویندوز همگام شود.منبع

مایکروسافت قبلاً قصد داشت هر گونه ارجاع بصری به IE11 را از ویندوز 10 حذف کند، از جمله نماد مرورگر، که همچنان می‌توانست به نوار وظیفه سیستم‌عامل سنجاق شود، با به‌روزرسانی برنامه‌ریزی‌شده برای ژوئن 2023. با این حال، سؤالات متداول بازنشستگی IE اصلاح‌شده اکنون چیز دیگری می‌گوید: سازمان‌ها “کنترل خود را بر روی تعیین زمان حذف عناصر رابط کاربری IE11 از دستگاه ها حفظ خواهد کرد.” تیم‌های فناوری اطلاعات همیشه می‌توانند با استفاده از خط‌مشی غیرفعال کردن اینترنت اکسپلورر، مراجع بصری IE11 را در ویندوز 10 حذف کنند.