مایکروسافت از Xbox Series S مشکی 1 ترابایتی رونمایی کرد، اما نیازی به رفرش در اواسط چرخه Xbox نمی بیند.

اسپنسر می گوید که این شرکت هیچ بازخوردی از سوی گیمرها که نشان دهنده نیاز به ایکس باکس قدرتمندتر باشد، نمی بیند. در عین حال، مایکروسافت “به خوبی با سخت افزاری که داریم تنظیم شده است.” با توجه به اینکه برخی از بازی های AAA اخیر مانند Gotham Knights و Redfall در حال حاضر با مشکل اجرا می شوند، مگر اینکه روی 30 فریم در ثانیه قفل شوند، این یک جمله عجیب است. استارفیلد که بزرگترین عرضه‌کننده بازی مایکروسافت در سال جاری است، به بهانه «ثبات» روی 30 فریم در ثانیه قفل خواهد شد.

اخیراً صحبت هایی در مورد نیاز به سخت افزار کنسول به روز شده وجود داشته است، به طوری که برخی در صنعت بازی احساس می کنند که طراحی مجدد در اواسط چرخه از سوی سونی و مایکروسافت در افق است. با این حال، به نظر نمی رسد که شرکت اخیر به این ایده علاقه مند باشد – حداقل هنوز.

Xbox Series S “کربن سیاه” در تاریخ 1 سپتامبر عرضه می شود و 349 دلار برای شما بازگردانده می شود و پیش خرید آن از امروز آغاز می شود. برای مرجع، Xbox Series S اصلی تنها 512 گیگابایت حافظه داخلی و قیمت راه اندازی 299 دلار داشت. اگر Xbox Series S سفید رنگ مورد پسند شماست، اکنون می‌توانید با قیمت کمتر از 260 دلار یکی را تهیه کنید – فقط به خاطر داشته باشید که فقط 364 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی قابل استفاده در مقابل 802 گیگابایت کربن سیاه خواهید داشت.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، طی مصاحبه‌ای با بلومبرگ توضیح داد که «احساس اجباری» برای ارائه یک به‌روزرسانی بزرگ برای کنسول‌های Xbox Series X و Series S که نزدیک به سومین سالگردشان است، ندارد.

بخونید:  یک آداپتور برق 16 پین دیگر RTX 4090 ذوب شده است، اما این بار از سمت PSU

جدا از محدودیت‌های نرخ فریم، اسپنسر به گیمرها قول داد که مایکروسافت پس از حل برخی مشکلات عرضه که در چند ماه گذشته با آن مواجه بوده است، در دسترس بودن کنسول‌های Xbox Series X را افزایش می‌دهد. طرفداران ایکس باکس از بازگشت 30 فریم بر ثانیه خوشحال نخواهند شد، اما با بازی هایی مانند Starfield که 125 گیگابایت وزن دارند، این تنها محدودیتی نیست که کنسول های ایکس باکس برای حرکت رو به جلو خواهند داشت.منبع

این اعلامیه تنها یک هفته پس از اعلام وسترن دیجیتال اعلام شد که کارت‌های افزایش فضای ذخیره‌سازی برای دارندگان Xbox Series S و Series X را اعلام کرد. این شرکت دو گزینه معرفی کرد، یک کارت 512 گیگابایتی با قیمت 79.99 دلار و یک نسخه یک ترابایتی با قیمت 149.99 دلار. قیمت این کارت‌ها کم و بیش مطابق با کارت‌های توسعه موجود سیگیت است، اما شرکت دوم دارای یک گزینه 2 ترابایتی با قیمت 279.99 دلار است.

به طور خلاصه: Xbox Series S در حال رنگ آمیزی و ارتقای فضای ذخیره سازی است. نسخه جدید «کربنی سیاه» دارای یک SSD 1 ترابایتی است و می‌توان آن را امروز با قیمت 349 دلار پیش‌سفارش کرد. این یک ارتقاء کوچک است، اما مایکروسافت می‌گوید که نیازی به یک به‌روزرسانی مناسب و در اواسط چرخه برای Xbox نمی‌بیند. با بزرگ‌تر شدن بازی‌ها و راه‌اندازی با محدودیت‌های نرخ فریم پایین، این چیزی نیست که گیمرها می‌خواهند بشنوند – اما شما آن را دارید.

همچنین بخوانید: بزرگتر از گودزیلا: چرا بازی ها این همه گیگابایت مصرف می کنند؟

مایکروسافت نسخه مشکی جدیدی از Xbox Series S را در نمایشگاه Xbox Games معرفی کرد. این کنسول یک ترابایت حافظه داخلی خواهد داشت، اما در غیر این صورت، چیز دیگری نسبت به Xbox Series S اصلی تغییر نکرده است. به عبارت دیگر، هنوز هم یک ماشین بازی 1440p با پشتیبانی از HDR و حداکثر 120 فریم در ثانیه در حالت انتخابی است. عنوان ها و تلویزیون های سازگار

بخونید:  PlayStation 5 sales soar past 40 million units