مایکروسافت استفاده از فرمول‌ها را در اکسل آسان‌تر می‌کند و ویژگی‌های جدیدی اضافه می‌کند

با درگیر شدن پیشنهادات فرمول، وب اکسل به‌طور خودکار فرمول‌های SUM، AVERAGE، COUNT، COUNTA، MIN، یا MAX را هر زمان که کاربران علامت “=” را بر اساس زمینه تایپ می‌کنند، پیشنهاد می‌کند. به عنوان مثال: اگر نرم افزار متوجه ستونی به نام “میانگین” در کنار سایر ستون های حاوی اعداد شود، ممکن است به طور خودکار فرمولی را برای میانگین گیری اعداد مجاور پیشنهاد دهد. این ویژگی که در حال حاضر فقط به زبان انگلیسی در دسترس است، می‌تواند کمی در وقت کارشناسان اکسل صرفه‌جویی کند یا به کاربران معمولی کمک کند که چگونه فرمول‌ها را وارد کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که مایکروسافت در حال حاضر ارائه کرده است می‌تواند به کاربران اطلاع دهد که آیا پیوندی به یک کتاب کار ابری خراب است و مکان جدیدی را برای تعمیر پیوند پیشنهاد می‌کند. این شرکت همچنین یک نوار جستجو به صفحه نمایش داده شد.

مایکروسافت صفحه‌گسترده‌ای ارائه کرد که مشخص می‌کرد کدام نسخه اکسل هر ویژگی جدید را دریافت می‌کند. جدول بالا عملکرد جدید را نشان می دهد در حالی که این پیوند نمودار کامل را باز می کند.

به طور خلاصه: فرمول ها برای گنجاندن ریاضی در صفحات گسترده ضروری هستند، اما استفاده از آنها در مایکروسافت اکسل شامل یک منحنی یادگیری است و می تواند خسته کننده شود. این به روز رسانی اخیر کمی اتوماسیون را برای کمک به کاربران وب اکسل اضافه می کند، اما مایکروسافت ویژگی های جدید بیشتری را به نسخه های دسکتاپ نیز اضافه کرده است.

اکسل همچنین اکنون اجازه می دهد تا تصاویر را از پیوندهای منبع در سلول ها، از جمله متن جایگزین، درج کنید. این تابع از فرمت های تصویر BMP، JPG/JPEG، GIF، TIFF، PNG، ICO و WEBP پشتیبانی می کند. کاربران می توانند اندازه یک تصویر را برای پر کردن یک سلول یا حفظ ابعاد پیکسل خاص سفارشی کنند.

بخونید:  Gateway 2000: Gone but Not Forgotten

هرکسی که مایکروسافت آفیس را بدون وابستگی به اینترنت برای نسخه وب یا پرداخت اشتراک آفیس 365 می‌خواهد، باید از آخرین معامله برای Office Professional 2021 استفاده کند. مجموعه بهره‌وری در طول سال با تخفیف‌های زیادی روشن و خاموش شده است. آخرین فروش ارائه مجوز مادام العمر برای تنها 29.99 دلار. Microsoft Office Professional 2021 برای Windows و macOS در دسترس است و شامل Word، Excel، Outlook، PowerPoint، Access، Publisher، OneNote و Microsoft Teams است.منبع

مایکروسافت چند ویژگی جدید به Excel در ویندوز نیز اضافه کرده است. کاربران اکنون می توانند Alt + F12 (یا Option + F12 در مک) را فشار دهند تا به سرعت به ویرایشگر Power Query دسترسی پیدا کنند. Windows Insiders توانایی ایجاد انواع داده های تودرتو Power Query و وارد کردن داده ها از Dynamic Arrays برای عملکرد “دریافت داده از جدول/محدوده” را به دست می آورد.

«Formula by Example» می‌تواند گروه‌هایی از سلول‌ها را برای کاربرانی که معمولاً باید فرمول یکسانی را در چندین ردیف یا ستون دوباره وارد کنند، به‌طور خودکار پر کند. مایکروسافت این ویژگی را با Flash Fill مقایسه می کند، اما می تواند فرمول ها را به جای متن ساده کپی کند.

به روز رسانی دسامبر 2022 برای اکسل شامل چندین عملکرد جدید برای نسخه های وب، ویندوز و مک است. مهمترین آنها ویژگی های تکمیل خودکار اختیاری برای کمک به کاربران وب برای ورود فرمول ها هستند.

ببینید: 10 هک برتر برای مایکروسافت اکسل