مایکروسافت باگ 5 ساله Windows Defender را که عملکرد فایرفاکس را از بین می برد، برطرف کرد

پس از مدتی آزمایش رفع اشکال، راه حل با تعاریف به روز شده ضد بدافزار Defender در تاریخ 4 آوریل (mpengine.dll نسخه 1.1.20200.4) به کانال پایدار تحویل داده شد و در نهایت باگ بسته شد. توسعه دهندگان موزیلا گفتند که به روز رسانی Defender بهبودی عظیم در حدود 75 درصد در استفاده از CPU در هنگام مرور وب با فایرفاکس ایجاد می کند.

مایکروسافت همچنین این به‌روزرسانی را برای سیستم‌های ویندوز 7 و ویندوز 8.1 منسوخ ارائه می‌کند، زیرا فایرفاکس حداقل تا سال 2024 از این دو سیستم عامل پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، مهندسان موزیلا گفتند که «آخرین اکتشافات» هنگام تجزیه و تحلیل Defender عجیب انجام شده است. باگ به فایرفاکس کمک می‌کند تا در استفاده از CPU حتی با تمام نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس دیگر و نه فقط Defender، پایین‌تر رود.منبع

چرا مهم است: مایکروسافت به‌روزرسانی مهمی را برای رفع باگ‌ها در برنامه ضدبدافزار Windows Defender خود منتشر کرده است. ورود آن به این معنی است که برخی از کاربران بدشانس فایرفاکس اکنون باید تجربه بسیار روانتر و بهتری را هنگام مرور وب داشته باشند.

به گفته توسعه دهندگان موزیلا، این یک ترکیب “منفجره” بود که در مقایسه با سایر مرورگرها، پنج برابر قدرت CPU با فایرفاکس مصرف می کرد. بنیاد منبع باز با مایکروسافت کار کرد تا این مشکل را برای همیشه حل کند، و سرانجام ردموند با به روز رسانی اخیر موتور ضد بدافزار Defender (1.1.20200.2) ارائه کرد.

کاربران شکایت داشتند که Defender به CPU فشار می آورد در حالی که مرورگر Mozilla دچار تاخیر و عدم پاسخگویی می شود. این مشکل برای اولین بار 5 سال پیش گزارش شد و ظاهراً یک انحصاری فایرفاکس بود زیرا از Edge و سایر مرورگرهای شخص ثالث مانند Chrome صرفه جویی می کرد.

بخونید:  ایلان ماسک 19.5 میلیون سهم تسلا را به ارزش 3.9 میلیارد دلار به فروش رساند

در مارس 2023، توسعه دهندگان موزیلا بالاخره توانستند منبع مشکل را کشف کنند: در حالی که فایرفاکس در حال اجرا بود، MsMpEng.exe تعداد بسیار زیادی تماس را با عملکرد VirtualProtect هسته سیستم عامل اجرا می کرد در حالی که رویدادهای ویندوز (ETW) را ردیابی می کرد. VirtualProtect تابعی است برای تغییر “محافظت در ناحیه ای از صفحات متعهد در فضای آدرس مجازی فرآیند فراخوانی”، مایکروسافت توضیح می دهد، و Defender در هر رویداد “محاسبات بی فایده” زیادی را انجام می داد در حالی که فایرفاکس در حال تولید بسیاری از موارد بود. رویدادهای ETW

برای بیش از پنج سال، حفاظت امنیتی مشکل‌ساز ارائه شده توسط Microsoft Defender بر کاربران فایرفاکس در طول جلسات وبگردی آنها تأثیر منفی می‌گذاشت. مؤلفه اجرایی سرویس آنتی بدافزار Defender (MsMpEng.exe) عجیب عمل می کرد و نشان دهنده استفاده بالای CPU در زمانی که فایرفاکس در حال اجرا بود.