مایکروسافت با وجود افزایش تنش های بین المللی، با مشاغل و ارتقاء بیشتر در چین در حال گسترش است

مایکروسافت بیش از 9000 نفر را به صورت تمام وقت در چین استخدام می کند که حدود 80 درصد از آنها متخصصان تحقیق و توسعه و تکنسین های مهندسی هستند. این شرکت اعلام کرده است که انگیزه استخدام این تعداد را در سال آینده به بالای 10000 نفر خواهد رساند.

مطالب مرتبط: نبرد نیمه هادی آمریکا و چین: پیامدهای مرتبه دوم و سوم

این خبر در حالی منتشر می شود که روابط بین ایالات متحده و چین در سردترین حالت خود قرار دارد. در اوایل این ماه، مقامات آمریکایی به انویدیا و AMD دستور دادند تا فروش پردازنده‌های گرافیکی متمرکز بر هوش مصنوعی با کارایی بالا را بدون مجوز به چین و روسیه متوقف کنند. همچنین تحریم‌ها و ممنوعیت‌های صادراتی ایالات متحده علیه تعدادی از شرکت‌های چینی مانند هواوی وجود دارد که پس از از دست دادن دسترسی به فناوری‌های ساخت آمریکا، تجارت گوشی‌های هوشمند خود به شدت آسیب دیده است. چین نیز از مخالفان سرسخت قانون چیپس بوده است. و سپس تایوان وجود دارد.

برنامه های توسعه تاییدی دوباره بر این است که شرکت های آمریکایی اعتماد خود را به چین از دست نمی دهند و سرمایه گذاری در این کشور را کاهش نمی دهند. مانند مایکروسافت، تسلا نیز به توسعه خود در کشور آسیایی از طریق کارخانه شانگهای (در بالا) ادامه می‌دهد که در حال حاضر بزرگترین کارخانه تولیدکنندگان خودروهای برقی در جهان است.منبع

برنامه های مایکروسافت فراتر از اضافه کردن کارمندان بیشتر در چین است. این سازنده ویندوز که دفاتری در 13 شهر چین دارد، همچنین دانشگاه های خود را در پکن، شانگهای و سوژو طی سه تا پنج سال آینده ارتقا خواهد داد.

این اعلامیه در سی امین سالگرد ورود مایکروسافت به بازار چین منتشر شد. ما به تقویت اعتماد و عزم خود برای توسعه در بازار چین و گسترش سرمایه‌گذاری در منابع انسانی، دانشگاه‌ها، آموزش و اکوسیستم محلی برای یافتن فرصت‌های جدید در چین ادامه می‌دهیم که با توسعه سریع اقتصاد دیجیتال چین تقویت شده است. هو یانگ، رئیس و مدیرعامل مایکروسافت چین بزرگ،

این اعلام خبر خوبی برای اقتصاد چین است که مانند ایالات متحده به دلیل عدم اطمینان جهانی دچار رکود شده است. این کشور همچنین با افزایش نظارت نظارتی روبرو بوده است. این وضعیت منجر به اخراج غول‌های فناوری بزرگ مانند Tencent، Alibaba و Xiaomi شده است که مشابه آن شرکت‌های آمریکایی است که تعداد کارکنان خود را در سال جاری کاهش داده‌اند.

چه اتفاقی افتاده؟ دولت ایالات متحده ممکن است محدودیت های فنی بیشتری را علیه چین اعمال کند، اما به نظر می رسد افزایش تنش بین کشورها بر برنامه های توسعه شرکت های آمریکایی تأثیری ندارد. مایکروسافت یکی از این موارد است که به تازگی تایید کرده است که 1000 کارگر دیگر را به فعالیت های چینی خود اضافه خواهد کرد و دانشگاه های خود را در چند سال آینده ارتقا خواهد داد.