مایکروسافت برای محافظت از مشتریان، رمزنگاری را از سرویس های ابری خود ممنوع می کند


به طور خلاصه: مایکروسافت قراردادهای مجوز خود را برای ممنوعیت استخراج رمزنگاری از خدمات آنلاین خود به روز کرده است. هر مشتری که مایل به استخراج رمزارز در یک سرویس میزبانی شده توسط مایکروسافت است، ابتدا به مجوز کتبی از شرکت نیاز دارد، اما این فقط برای “تست و تحقیق برای تشخیص های امنیتی” در نظر گرفته می شود.

همانطور که توسط The Register گزارش شده است، مایکروسافت شرایط مجوز جهانی خود را برای خدمات آنلاین برای طیف وسیعی از خدمات Azure و Dynamic 365 به روز کرد تا رمزنگاری را بدون تأیید قبلی شرکت ممنوع کند. هر «سرویس میزبانی مایکروسافت که مشتری بر اساس توافقنامه مجوز حجمی مایکروسافت در آن مشترک می شود» را پوشش می دهد. سند به روز شده بیشتر مربوط به Azure است و از اول دسامبر به اجرا درآمد.

بخش خط مشی استفاده قابل قبول بیان می کند: “نه مشتری، و نه آنهایی که از طریق مشتری به یک سرویس آنلاین دسترسی دارند، نمی توانند از سرویس آنلاین استفاده کنند: برای استخراج ارز دیجیتال بدون تایید قبلی کتبی مایکروسافت.”

به نظر می‌رسد که مایکروسافت بسیاری از به‌روزرسانی‌ها را زیر نظر گرفته است. اما دیروز در یک پست انجمن شریک، مدیر فروش کانال مایکروسافت، دانیل بیکتیمیروف، نوشت که سیاست به روز شده ممنوعیت صریح استخراج ارزهای دیجیتال در تمام خدمات آنلاین مایکروسافت است.

غول ردموند به The Register گفت که این تغییر را به این دلیل معرفی کرده است که استخراج ارزهای دیجیتال می تواند خدمات آنلاین آن را مختل یا مختل کند. این سازمان افزود که کاربران اغلب ممکن است به کلاهبرداری سایبری و حملات سوء استفاده از قبیل دسترسی غیرمجاز به منابع مشتری و استفاده از آنها مرتبط شوند.

مایکروسافت به Google Cloud ملحق می‌شود و از کاربران می‌خواهد قبل از استخراج رمزنگاری، مجوز کتبی دریافت کنند، مانند Digital Ocean. Oracle و OVH به هیچ وجه به آن اجازه نمی دهند، در حالی که خدمات وب آمازون اجازه آن را در سطح رایگان خود نمی دهد.

صنعت کریپتو در حال حاضر در یک بحران است. پس از انفجار صرافی رمزارز FTX، که اخیراً منجر به دستگیری سام بانکمن-فرید به اتهام کلاهبرداری و پولشویی شد، دولت ها عجله دارند تا مقررات سخت گیرانه تری را وضع کنند. ما همچنین شنیده‌ایم که معدنچیانی که قادر به بازپرداخت وام‌های میلیونی نیستند، مجبور شده‌اند دکل‌های معدنی خود را که به عنوان وثیقه استفاده شده است، تحویل دهند. با سقوط قیمت دارایی‌های دیجیتال، استخراج رمزنگاری سرگرمی پرسود یا امنی نیست که قبلا بود، همه اینها می‌توانست در تصمیم مایکروسافت نقش داشته باشد. فقط در مورد ایمنی مشتریان و خدمات آنلاین آن.منبع