مایکروسافت برنامه Soundscape خود را بازنشسته می کند، اما کد پروژه را به عنوان نرم افزار منبع باز در دسترس قرار می دهد


به طور خلاصه: Microsoft Research بیش از شش سال است که روی Soundscape کار می‌کند و در سال 2018 یک برنامه iOS را با همین نام راه‌اندازی کرد. برخلاف برنامه‌های ناوبری گام به گام سنتی، Soundscape از نشانه‌های صوتی سه بعدی برای افزایش آگاهی محیط و ایجاد راحتی در فضاهای ناآشنا استفاده می‌کند. برای کاربران نابینا یا کم بینا

مایکروسافت قصد دارد برنامه Soundscape iOS خود را در اوایل ماه آینده بازنشسته کند، اما به طور کامل از بین نمی رود.

این برنامه به شما می‌گوید کجا هستید و به چه سمتی می‌روید و بر اساس داده‌های OpenStreetMap است که نقشه‌ای مشترک از جهان است که توسط افراد ایجاد شده است و تحت مجوز آزاد برای استفاده رایگان است.

به عنوان مثال، هنگام قدم زدن در یک پیاده رو، Soundscape می تواند نام فروشگاه ها، پارک ها، خیابان ها و تقاطع ها را با صدای بلند بخواند. ویژگی‌هایی مانند پیش‌نمایش خیابان می‌تواند به کاربران کمک کند تا نقشه‌ای ذهنی از یک مکان بسازند در حالی که نشانگرها و چراغ‌های صوتی ذخیره نقاط مورد علاقه و سفر به آنها را به ترتیب آسان‌تر می‌کنند.

Soundscape قرار نیست جایگزین وسایل کمکی مانند سگ راهنما یا عصای حرکتی شود، بلکه این ابزارها را با تقویت آگاهی و درک محیط اطراف خود تکمیل می کند.

در 3 ژانویه 2023، برنامه Soundscape iOS از اپ استور اپل حذف خواهد شد. به ما گفته می شود، کسانی که قبلاً برنامه را نصب کرده اند، تا پایان ژوئن 2023 می توانند از آن استفاده کنند.

همچنین در 3 ژانویه، کد Soundscape به عنوان نرم افزار منبع باز در GitHub در دسترس قرار خواهد گرفت. مایکروسافت گفت که این به هر کسی اجازه می‌دهد تا به کار ادامه دهد و راه‌های جدیدی برای استفاده از مجموعه ویژگی‌های جدید خود بیابد. همچنین اسنادی در مورد نحوه ساخت و استفاده از این سیستم برای کمک به تازه واردان ارائه خواهد شد.

مایکروسافت گفت که با تکامل مجموعه تحقیقاتی آنها، پایان دادن یا انتقال برخی پروژه ها طبیعی است. آنها بر این باورند که جامعه می تواند از تجربیاتی که به عنوان بخشی از پروژه توسعه داده اند بهره مند شود، به همین دلیل کد را به عنوان نرم افزار منبع باز منتشر می کنند.

اعتبار تصویر: NSTAمنبع