مایکروسافت به طور تصادفی پیشنهادهای ارتقای ویندوز 11 را به دستگاه های پشتیبانی نشده ارسال کرد

حداقل بر خلاف واترمارک Activate Windows فقط روی دسکتاپ نشان داده می شود pic.twitter.com/6xHELd5grc

– دوین چابویر (@devinchaboyer) 16 فوریه 2023

تقاضای مایکروسافت مبنی بر اینکه هر رایانه شخصی ویندوز 11 دارای امنیت TPM 2.0 باشد به این معنی است که جدیدترین سیستم عامل آن در CPUهای قدیمی تر از Intel 8th Gen Coffee Lake، AMD Zen+ یا Zen 2 پشتیبانی نمی شود. اما کاربران مدت هاست که می توانند این الزامات را دور زده و ویندوز 11 را بر روی آن نصب کنند. سیستم های پشتیبانی نشده

مایکروسافت می‌نویسد که در 23 فوریه، به برخی از دستگاه‌های ویندوز 10 فاقد شرایط، از جمله آن‌هایی که تراشه ماژول پلتفرم مورد اعتماد (TPM) نداشتند، به‌روزرسانی نادرستی به ویندوز 11 ارائه شد. کسانی که سعی در نصب به‌روزرسانی داشتند، احتمالاً ناامید شده‌اند زیرا نصب می‌توانست. تکمیل نشود.

کف دست: خبر بد برای کاربران ویندوز 10 که هفته گذشته پیشنهاد ارتقا به ویندوز 11 را دریافت کردند، علیرغم اینکه سیستم هایشان حداقل شرایط را برآورده نمی کرد: این یک خطا از سوی مایکروسافت بود. کسانی که بنر تبلیغاتی را دیدند ممکن است تصور می کردند که ردموند سیستم مورد نیاز سختگیرانه ویندوز 11 خود را کاهش داده است، اما اینطور نیست.

اگر ویندوز 11 را روی یک سیستم پشتیبانی نشده اجرا می‌کنید و می‌خواهید واترمارک مزاحم را حذف کنید، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه ویرایش رجیستری را بررسی کنید تا هشدار مایکروسافت ناپدید شود.

با این حال، مایکروسافت می‌تواند این روش نادیده گرفتن الزامات ویندوز 11 را سرکوب کند. در ماه مارس سال گذشته، این شرکت شروع به آزمایش واترمارک دسکتاپ کرد که به کاربران هشدار می داد در صورتی که ویندوز 11 را روی یک سیستم پشتیبانی نشده اجرا کنند. هفته گذشته در برخی از دسکتاپ ها ظاهر شد.

منبع

از چه زمانی ویندوز 11 شروع به نمایش این پیام کرد؟ اکنون احتمالاً دسکتاپ من نیز همان پیام را نشان می دهد زیرا مانند این لپ تاپ نصب بایپس TPM را نیز اجرا می کند.

مایکروسافت می‌گوید مهندسانش این مشکل را در همان روز شناسایی و حل کردند، اگرچه ممکن است 24 تا 48 ساعت طول بکشد تا به همه دستگاه‌های آسیب‌دیده منتشر شود. اگر شما یکی از کاربران آسیب دیده هستید، مایکروسافت می گوید که نیازی به انجام هیچ اقدامی ندارید.