مایکروسافت تأیید می کند که به روز رسانی ویندوز 10 برخی از عملکردهای چاپگر را خراب کرده است

آخرین نظرسنجی Steam نشان داد که ویندوز 11 به آرامی اما مطمئناً به کاهش سهم کاربران قبلی خود ادامه می دهد و 21.23 درصد از شرکت کنندگان اکنون از آخرین سیستم عامل مایکروسافت استفاده می کنند. با این حال، ویندوز 10 هنوز در 1.4 میلیارد دستگاه فعال ماهانه یافت می شود، بنابراین انتظار می رود که برای مدت طولانی محبوب ترین نسخه ویندوز باشد.منبع کف دست: ویندوز 11 ممکن است مشکلات خود را داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که ویندوز 10 به یک تجربه کاملاً روان تبدیل شده است. مایکروسافت تأیید کرده است که به‌روزرسانی‌ای که ماه گذشته برای سیستم‌عامل قدیمی‌تر منتشر شد، باعث ایجاد مشکلاتی در چاپگرهای متصل به USB می‌شود.

اگر از کاربران ویندوز 10 هستید که به‌روزرسانی KB5014666 را که در 28 ژوئن 2022 منتشر شد دانلود و نصب کرده‌اید، ممکن است متوجه شوید که چاپگر متصل به USB شما دیگر نمی‌تواند چیزی را چاپ کند.

به گفته مایکروسافت، این مشکل می تواند باعث شود که ویندوز 10 کپی های تکراری چاپگرهای نصب شده روی دستگاه را نشان دهد. اینها معمولاً یک نام مشابه و پسوند «Copy1» دارند. اما مشکل بزرگتر این است که برنامه هایی که به چاپگر با نام خاصی اشاره می کنند نمی توانند چاپ کنند.

اگر کار نکرد، مایکروسافت پیشنهاد می‌کند درایور چاپگر دستگاه را به‌روزرسانی کنید و آن را حذف نصب کنید، سپس دوباره نصب کنید.

بدیهی است که این خبر خوبی برای کسانی نیست که با استفاده از اتصال سیمی به جای بی سیم چاپ می کنند. مایکروسافت می گوید که در حال بررسی این مشکل است و در حال کار بر روی رفع آن است. تا رسیدن به آن، یک راه حل وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید:

  • برنامه تنظیمات را باز کنید، به «بلوتوث و دستگاه‌ها» بروید و «چاپگرها و اسکنرها» را انتخاب کنید.
  • اگر به نظر می رسد نصب تکراری چاپگر موجود، مانند پسوند “Copy1” وجود دارد، تأیید کنید که آیا چاپ برای این چاپگر کار می کند یا خیر. این چاپگر باید همانطور که انتظار می رود کار کند.
  • اگر نیاز به استفاده از نصب چاپگر اصلی و نه تکراری وجود دارد، روی چاپگر تکراری کلیک راست کرده، “Printer properties” را انتخاب کنید و برگه “Ports” را انتخاب کنید. پورت در حال استفاده را مشاهده کنید.
  • “Properties Printer” را در چاپگر اصلی باز کنید و برگه “Ports” را انتخاب کنید. از لیست نمایش داده شده، گزینه پورت مورد استفاده توسط چاپگر تکراری را انتخاب کنید. اگر این چاپگر اصلی به طور معمول کار می کند، چاپگر کپی تکراری را می توان حذف کرد.
بخونید:  تصویر شگفت‌انگیز تلسکوپ جیمز وب، کهکشان مشابهی را در سه نقطه مختلف از زمان نشان می‌دهد

این مشکل بر روی هر دو نسخه کلاینت (ویندوز 10، نسخه 20H2، 21H1 و 21H2) و سرور (سرور ویندوز، نسخه 20H2) سیستم عامل مایکروسافت تأثیر می گذارد. این شرکت می‌نویسد: «استفاده معمولی از چاپگر ممکن است برای هر یک از این سناریوها قطع شود و منجر به شکست عملیات چاپ شود». شرکت ردموند از هر کسی که این مشکلات یا موارد مشابه را تجربه می کند می خواهد که آنها را از طریق مرکز بازخورد گزارش دهند.