مایکروسافت تأیید کرد که به‌روزرسانی ویندوز 11 22H2 عملکرد بازی را از بین می‌برد و عرضه را برای دستگاه‌های آسیب‌دیده متوقف می‌کند.

شرکت ردموند می گوید که اکنون عرضه 22H2 را برای دستگاه هایی که معتقد است تحت تأثیر مشکلات عملکرد قرار خواهند گرفت، متوقف کرده است. این شرکت به افرادی که تحت تأثیر این محافظ قرار گرفته اند توصیه می کند که با استفاده از دکمه Update Now یا ابزار ایجاد رسانه به صورت دستی ارتقاء ندهند.

مایکروسافت چندین مشکل دیگر ناشی از به‌روزرسانی 22H2 ویندوز 11 از جمله اشکالات چاپگر، صدا و ورود به سیستم را فهرست می‌کند. شما می توانید لیست کامل را در اینجا بررسی کنید.

برای کسانی که می‌دانند به‌روزرسانی بازی‌ها/برنامه‌هایشان تأثیری ندارد، تنها راه‌حلی که تضمین شده کار می‌کند واضح‌ترین راه‌حل است: بازگرداندن ویندوز 11 به نسخه قبلی.

مایکروسافت خاطرنشان می‌کند که اگر قبلاً 22H2 را نصب کرده‌اید، پارگی، لکنت و غیره در بازی‌ها ممکن است با به‌روزرسانی بازی‌ها و برنامه‌های مرتبط با بازی (مانند Nvidia GeForce Experience) به آخرین نسخه‌هایشان برطرف شود. مایکروسافت اضافه می کند که در حال کار بر روی یک قطعنامه است که در نسخه آینده گنجانده خواهد شد.

بلافاصله پس از انتشار این گزارش ها، انویدیا گفت که ارتقای اپلیکیشن GeForce Experience مشکلات مربوط به عملکرد بازی را حل می کند. اکنون، بیش از یک ماه بعد، مایکروسافت بالاخره این مشکل را تایید کرد. توضیح داده شد که به‌روزرسانی ویندوز باعث شده است که برخی از بازی‌ها و برنامه‌ها به طور سهوی ویژگی‌های اشکال زدایی عملکرد GPU را فعال کنند که قرار نیست توسط مصرف‌کنندگان استفاده شود.

بخونید:  Explainer: What Are Processor Threads?

h/t: Windows Centralمنبع

به روز رسانی ویندوز 11 2022 که به عنوان آپدیت 22H2 نیز شناخته می شود، در ماه سپتامبر در 190 کشور جهان عرضه شد و مجموعه ای از به روز رسانی ها را برای آخرین سیستم عامل مایکروسافت به همراه داشت. همانطور که اغلب در مورد به روز رسانی های این اندازه اتفاق می افتد، چندین باگ ناخواسته نیز اضافه کرد.

چه اتفاقی افتاده؟ مایکروسافت اذعان کرده است که به روز رسانی ویندوز 11 22H2 باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد بازی برای برخی از کاربران می شود. این شرکت می گوید که در حال کار بر روی راه حلی برای لکنت، افت نرخ فریم و پاره شدن صفحه است. تا زمانی که یک اصلاح آماده شود، به‌روزرسانی را برای دستگاه‌های آسیب‌دیده متوقف می‌کند.

گزارش‌هایی مبنی بر اینکه 22H2 باعث مشکلات عملکرد بازی می‌شد و صفحه آبی مرگ به سرعت رسید. در مورد اولی، شکایات از این که فقط یک بازی تحت تأثیر قرار گرفته باشد، G-Sync و صدا نیز با مشکلاتی مواجه شدند و تنها کاربران GPU Nvidia تحت تأثیر قرار گرفتند.