مایکروسافت در حال آزمایش تبلیغات در ویندوز 11 است


کف دست: اگر ویندوز 11 می تواند از یک چیز استفاده کند، تبلیغاتی است که در سیستم عامل ظاهر می شود – هیچکس به جز مایکروسافت نمی گوید. به نظر می رسد شرکت ردموندی در حال آزمایش یک ویژگی در ساخت های پیش نمایش است که تبلیغات خدمات خود را در منوی پرواز نشان می دهد، جایی که کاربران می توانند از سیستم خارج شوند یا سیستم را قفل کنند.

کاربر توییتر آلباکور اسکرین شات هایی را منتشر کرد که نشان می دهد تبلیغات و تبلیغات محصولات مایکروسافت در صفحه نمایش بالای گزینه Change Account Settings در آخرین نسخه پیش نمایش ویندوز 11 ظاهر می شود. یکی از تبلیغات از کاربران می خواهد تا از فایل های خود در OneDrive نسخه پشتیبان تهیه کنند، در حالی که دیگری به کاربران پیشنهاد می کند برای یک حساب مایکروسافت ثبت نام کنند.

براندون لبلانک، مدیر ارشد برنامه تیم برنامه Windows Insider، به این توییت پاسخ داد و تأکید کرد که مایکروسافت تنها در حال آزمایش برخی از تغییرات این ویژگی با Windows Insiders است. او همچنین خاطرنشان کرد که کاربران قبلاً در یک پست در ماه گذشته از آن مطلع شده بودند.

با این حال، این اعلان شامل یک نقطه در زیر بخش تغییرات و بهبودها است که می‌گوید: «ما در حال آزمایش یک تغییر کوچک در منوی استارت هستیم که در آن برخی از خودی‌ها نشانی را در نمایه کاربری خود مشاهده می‌کنند که به آنها اطلاع می‌دهد که اقدامات خاصی باید انجام شود. ” حتی با توجه به استانداردهای مایکروسافت در مورد شیطنت کلامی، تصور اینکه کسی فکر کند این جمله به اجرای تبلیغات ترجمه می شود، سخت است. این واقعیت که این ویژگی از نشانگر نارنجی مشابه هشدارهای سیستم ویندوز استفاده می کند نیز کاربران را آزار می دهد.

انصافاً به لبلانک، او اعتراف کرد که مایکروسافت می‌توانست این تغییر را بهتر منتقل کند، احتمالاً با قرار دادن یک اسکرین شات. اما بعید است که در این مرحله مردم را آرام کند، به خصوص اگر این آزمایش راه خود را به ساخت‌های تولیدی باز کند.

البته تبلیغات در ویندوز چیز جدیدی نیست. منوی استارت ویندوز 10 آنها را دارد، اگرچه می توان آنها را حذف کرد و مایکروسافت زمانی تبلیغات در اندازه کامل را برای Edge اجرا کرد. همچنین ممکن است به یاد داشته باشید که مایکروسافت در اوایل سال جاری، تبلیغاتی را برای خدمات خود در یک نسخه پیش نمایش ویندوز 11 آزمایش کرد. این باعث خشم بسیاری شد، اما لبلانک گفت که این یک بنر آزمایشی است که قرار نیست به صورت خارجی منتشر شود.

با تشکر، آخرین ویندوز

منبع