مایکروسافت در حال ادغام Adobe Acrobat PDF Reader در Edge است

پس از اعلام دیروز مایکروسافت مبنی بر معرفی ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی به Edge و Bing با فناوری ChatGPT، ادوبی از همکاری با مایکروسافت برای ادغام پی‌دی‌اف‌خوان محبوب این شرکت به طور مستقیم در مرورگر شرکت ردموندی خبر داد.

ادغام پی‌دی‌اف‌خوان Adobe Acrobat در Edge از مارس 2023 به صورت مرحله‌ای اجرا می‌شود و در آن زمان نسخه‌های جدید مرورگر برای ویندوز 10 و ویندوز 11 ارائه می‌شود. با این حال، سازمان‌هایی که دستگاه‌های مدیریت شده دارند می‌توانند شرکت کنند. ابتدا به ویژگی جدید، به آنها زمان می دهد تا خواننده را آزمایش کنند.

چیزی که باید منتظرش بود: مایکروسافت اج بیش از پیشرفت‌های هوش مصنوعی است. موتور رندر PDF Adobe Acrobat مستقیماً در مرورگر ادغام می شود و جایگزین PDF خوان فعلی می شود. Adobe می‌گوید این تغییر منجر به رنگ‌ها و گرافیک‌های دقیق‌تر در اسناد، بهبود عملکرد و امنیت بهتر می‌شود.

Adobe می‌گوید که علاوه بر بهبود وفاداری PDF، عملکرد و امنیت، انتخاب متن بهتر و روایت خواندن با صدای بلند را نیز به همراه خواهد داشت.

Adobe می گوید که راه حل فعلی مایکروسافت اج PDF با موتور قدیمی دیگر از مارس 2024، یک سال پس از شروع ادغام خواننده جدید، پشتیبانی نخواهد شد.

این ویژگی‌ها به‌طور رایگان در PDF Reader Adobe با گزینه‌های پیشرفته‌تر مانند امکان ویرایش متن و تصاویر، تبدیل PDF به سایر فرمت‌های فایل و ترکیب فایل‌ها، اضافه شده از طریق اشتراک، در دسترس خواهند بود. Acrobat Standard ماهانه 12.99 دلار هزینه دارد. مشترکین فعلی (و کسانی که برای بسته Creative Cloud پرداخت می کنند) همچنین می توانند به ویژگی های برتر Adobe Acrobat در خود Edge دسترسی داشته باشند.

Statcounter سهم کاربران مرورگر دسکتاپ جهانی Edge را کمتر از 4.5 درصد قرار می دهد، که فاصله زیادی با Chrome 65 درصد دارد. پس از اعلام تعداد زیادی از ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که به محصولش (و Bing) می‌آیند، مایکروسافت امیدوار است که ادغام Adobe بتواند Edge را برای مشتریان جذاب‌تر کند و به آن کمک کند چند کاربر دیگر را از غول غالب گوگل دور کند.منبع

Adobe و Microsoft با آوردن استاندارد جهانی در تجربه PDF به مایکروسافت اج و میلیاردها کاربر ویندوز در سراسر جهان، از میراث مشترک و تخصص ما در بهره‌وری استفاده می‌کنند تا گام مهمی در ایجاد کار و زندگی مدرن، ایمن و متصل بردارند. یک واقعیت است.” اشلی استیل، SVP و GM، Adobe گفت.