مایکروسافت در حال برنامه ریزی نسخه اصلی بعدی ویندوز برای سال 2024 است

با ویندوز 11، مایکروسافت اعلام کرد که به‌روزرسانی‌های ویژگی را به صورت سالانه منتشر می‌کند که در نیمه دوم هر سال تقویمی ارائه می‌شود. بلافاصله پس از اعلام، این شرکت همچنین برنامه به روز رسانی ویژگی های ویندوز 10 را از چرخه دو بار در سال به همان سرعت به روز رسانی واحد تغییر داد.

در متن: با توجه به این واقعیت که ویندوز 11 و ویندوز 10 در اوایل سال جاری به مجموع 1.4 میلیارد رایانه شخصی فعال ماهانه رسیدند، به نظر می رسد مایکروسافت تصمیم درستی برای کاهش سرعت به روز رسانی ویژگی های ویندوز به منظور تمرکز بر ثبات سیستم با امنیت ماهانه داشته باشد. وصله ها و رفع اشکال. با این حال، طبق گزارش ها، این شرکت اکنون به سمت چرخه توسعه ویندوز جدید می رود که شامل به روز رسانی ویژگی ها تا چهار بار در سال است، و هر سه سال یک بار نسخه اصلی جدید از کلاینت ویندوز منتشر می شود.

Windows Central گزارش می دهد که این نقشه راه جدید مایکروسافت را تا چهار بار در سال برای سیستم عامل فعلی خود ویژگی ها و تجربیات جدیدی ارائه می دهد. کاهش ویژگی‌های برنامه‌ریزی‌شده به عنوان بخشی از تلاش‌های مهندسی جدید مایکروسافت به نام «لحظه‌ها» به دست خواهد آمد، که به این معنی است که مدیران فناوری اطلاعات نیز به زودی ویژگی‌های بیشتری را خواهند داشت. و از آنجایی که مایکروسافت به شماره گذاری نسخه های اصلی سیستم عامل خود بازگشته است، این شرکت به طور بالقوه می تواند تا سال 2024 ویندوز 12 را معرفی کند.

در حال حاضر، جزئیات مربوط به نسخه اصلی سیستم عامل بعدی مایکروسافت انتظار می رود کمیاب باشد. ظاهراً در داخل شرکت “Next Valley” نامیده می شود و در حال حاضر در مرحله برنامه ریزی و مهندسی اولیه است.منبع

در حال حاضر، با انتشار آتی 22H2 برای ویندوز 11 (با نام رمز Sun Valley 2)، مایکروسافت با افزایش فراوانی به‌روزرسانی‌های ویژگی‌های آینده، چرخه توسعه ویندوز را بیشتر تغییر داده و به چرخه انتشار سه ساله برای «عمده» تغییر می‌کند. نسخه های ویندوز

به همین دلیل است که ما نسخه رسمی 22H1 هیچ یک از سیستم عامل ها را دریافت نکردیم، اگرچه مایکروسافت اوایل امسال یک به روز رسانی ویژگی ویندوز 11 را منتشر کرد که خارج از نقشه راه تعیین شده شرکت بود.