مایکروسافت رفع مشکلات عملکرد بازی ناشی از به‌روزرسانی 22H2 ویندوز 11 را منتشر کرد


چه اتفاقی افتاده؟ اگر شما یکی از بسیاری از افرادی هستید که رایانه شخصی آنها از زمان نصب به‌روزرسانی 22H2 ویندوز 11 با مشکلات عملکرد بازی مواجه شده است، در اینجا چند خبر خوب وجود دارد: مایکروسافت در نهایت از طریق به‌روزرسانی اختیاری پیش‌نمایش نوامبر KB5020044 یک اصلاح را ارائه می‌کند.

مایکروسافت در اواخر سپتامبر شروع به انتشار به‌روزرسانی ویندوز 11 2022 کرد که به‌روزرسانی 22H2 نیز شناخته می‌شود، در بیش از 190 کشور جهان. همانطور که همیشه در مورد به‌روزرسانی‌هایی با این اندازه اتفاق می‌افتد، کاربران با مشکلاتی از جمله صفحه آبی مرگ و مشکلات عملکرد بازی مانند لکنت، تحت تأثیر قرار گرفتن G-Sync و ناهنجاری‌های صوتی مواجه شدند.

برخی، اما نه همه، لکنت بازی ناشی از یک مشکل درایور جداگانه بود. انویدیا در ماه سپتامبر با توصیه به کاربران برای ارتقا به آخرین نسخه اپلیکیشن GeForce به این موضوع پرداخت.

بیش از یک ماه طول کشید تا مایکروسافت تصدیق کند که ویندوز 11 22H2 عملکرد بازی را از بین می‌برد، که تأیید کرد به دلیل فعال کردن سهواً برخی از بازی‌ها و برنامه‌ها ویژگی‌های اشکال‌زدایی عملکرد GPU را فعال می‌کنند که قرار نیست توسط مصرف‌کنندگان استفاده شود. شرکت ردموندی چند هفته پیش گفت که در حال کار بر روی تعمیر است و اکنون رسیده است.

به روز رسانی پیش نمایش KB5020044 یک آپدیت اختیاری است. مگر اینکه از نسخه Windows Insider استفاده کنید، باید به صورت دستی دانلود شود. به Settings و سپس Windows Update بروید و برای دانلود و نصب بر روی Check for Updates کلیک کنید.

این به روز رسانی شامل تعداد زیادی ارتقاء و اصلاحات علاوه بر پرداختن به عملکرد تحت تأثیر بازی است. برخی از نکات برجسته عبارتند از دریافت هشدارهای ذخیره سازی توسط مشترکین Microsoft OneDrive در صفحه Systems در برنامه تنظیمات. همچنین ظرفیت کامل ذخیره‌سازی همه اشتراک‌های OneDrive را فراهم می‌کند، کل فضای ذخیره‌سازی را در صفحه حساب‌ها در برنامه تنظیمات نمایش می‌دهد، و Spotlight Windows را با تم‌ها در صفحه شخصی‌سازی ترکیب می‌کند.

مایکروسافت می نویسد که به دلیل حداقل عملیات در طول تعطیلات و سال جدید غربی، این آخرین نسخه پیش نمایش غیرامنیتی سال 2022 خواهد بود. تمام جزئیات به روز رسانی را اینجا ببینید.منبع