مایکروسافت طرح Xbox Game Pass Friends & Family را تایید کرد و قیمت آن را فاش کرد

مایکروسافت گفت: «کشورها/مناطق آینده ممکن است در ماه‌های آینده اضافه شوند» و با نزدیک شدن به فصل تعطیلات، می‌توانیم شاهد عرضه این سرویس در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا باشیم. مایکروسافت امیدوار است که شاهد افزایش تعداد بازیکنان خود باشد و به طور بالقوه می تواند رشدی در فروش کنسول های Xbox Series X و Series S آنها داشته باشد.منبع

Game Pass Friends & Family با طرح خانواده سنتی‌تر که در آن اشتراک‌گذاری محدود به کاربران زیر یک سقف است، متفاوت است. سرویسی مانند Spotify از اعضای جدید می‌خواهد قبل از عضویت، آدرس خود را تأیید کنند. تنها محدودیت برای Game Pass Friends & Family این است که اعضای گروه باید در همان کشور/منطقه زندگی کنند.

Xbox Game Pass Friends & Family به اعضا امکان می دهد اشتراک خود را با حداکثر چهار دوست و اعضای خانواده به اشتراک بگذارند و هر حساب از مزایای معمول Game Pass Ultimate مانند دسترسی به بیش از 100 بازی، عضویت EA Play و چند نفره کنسول برخوردار می شود. اعضای گروه همچنین دستاوردها و ذخیره های ابری خود را خواهند داشت، زیرا هر فرد از حساب کاربری و نمایه Xbox خود استفاده می کند.

از آنجایی که این طرح را می توان در پنج حساب به اشتراک گذاشت، مبلغ آن کمتر از 5 یورو به ازای هر کاربر است که در مقایسه با 12.99 یورو در ماه برای Game Pass Ultimate مطمئناً منطقی است. و با توجه به اینکه Call of Duty، Overwatch و Diablo به زودی برای Xbox Game Pass عرضه می شوند، این معامله جذاب تر به نظر می رسد.

به طور خلاصه: مایکروسافت رسماً طرح Xbox Game Pass Friends & Family را که مدت‌ها شایعه شده بود، تأیید کرد که اجازه می‌دهد یک عضویت در پنج حساب به اشتراک گذاشته شود. این طرح در ایرلند و کلمبیا با قیمت مناسب حدود 11.20 دلار در ماه راه اندازی شده است.

دارنده حساب اصلی مسئول پرداخت ها و افزودن کاربران به گروه خواهد بود. طبیعتاً کاربران در هر زمان فقط می توانند به یک گروه تعلق داشته باشند و نمی توانند مزایای خود را با سایر حساب ها به اشتراک بگذارند.

کاربرانی که عضویت Game Pass یا Gold دارند، طرح آنها به طور خودکار تبدیل می شود:

  • Xbox Game Pass Ultimate 30 روزه Xbox Game Pass دوستان و خانواده 18 روزه است
  • 30 روز Xbox Game Pass (کنسول) 12 روز Xbox Game Pass دوستان و خانواده است
  • PC Game Pass 30 روزه Xbox Game Pass دوستان و خانواده 12 روزه است
  • Xbox Live Gold 30 روزه Xbox Game Pass دوستان و خانواده 12 روزه است
  • 30 روز EA Play به مدت 6 روز Xbox Game Pass Friends & Family است