مایکروسافت فروش مجوزهای ویندوز 10 را در این ماه متوقف خواهد کرد

همچنین اخیراً شنیده ایم که بسیاری از شرکت ها در حال آماده شدن برای تغییر به ویندوز 11 هستند. این خبر خوبی برای مایکروسافت است زیرا بخش سازمانی به طور سنتی کندترین سیستم عامل برای ارتقاء به آخرین سیستم عامل ویندوز است.

چه اتفاقی افتاده؟ با وجود تلاش‌های مایکروسافت برای وارد کردن کاربران به آخرین سیستم عامل خود، ویندوز 10 هنوز دستگاه‌های بسیار بیشتری نسبت به ویندوز 11 یافت می‌شود. تلاش بعدی ردموندی ها مهم است: اواخر این ماه، این شرکت صدور مجوزهای ویندوز 10 را از طریق وب سایت خود متوقف خواهد کرد.

اگر می خواهید ویندوز 10 را از وب سایت مایکروسافت دانلود کنید، کمتر از دو هفته فرصت دارید تا این کار را انجام دهید. این شرکت 139 دلار برای Windows 10 Home، 199 دلار برای Windows 10 Pro و 309 دلار برای Windows 10 Pro برای Workstation دریافت می کند.

این فقط برای دانلودهای دیجیتالی ویندوز 10 که مستقیماً از سایت مایکروسافت توسط مصرف کنندگان خریداری می شود، اعمال می شود. OEM ها احتمالا همچنان می توانند مجوزها را خریداری کنند. همچنین تعداد زیادی خرده‌فروش شخص ثالث وجود دارند که دانلودها و نسخه‌های فیزیکی را می‌فروشند، از جمله نسخه‌های OEM Home و Pro موجود در آمازون، و بسیاری از سایت‌هایی که کلیدهای محصول را با قیمت‌های پایین می‌فروشند. ابزار ایجاد رسانه مایکروسافت برای ویندوز 10 نیز همچنان در دسترس است.

در حالی که بازخوردهای اولیه زیادی علیه ویندوز 11 وجود داشت، این سیستم عامل همچنان به کاهش سهم کاربران قبلی خود در نظرسنجی Steam ادامه می دهد. اکنون تقریباً در 3 از 10 رایانه شخصی شرکت‌کنندگان یافت می‌شود، که نشان می‌دهد گیمرها شروع به گرم شدن با ویندوز 11 کرده‌اند، یا شاید به سادگی از آن متنفرند.

بخونید:  ماه آینده سونی صدها فیلم و نمایش خریداری شده را از کتابخانه کاربران حذف خواهد کرد

با این حال، در نهایت، بسیاری از مردم قاطعانه مخالف خروج از ویندوز 10 هستند، درست مانند آنچه در ویندوز 7 دیدیم.منبع

مایکروسافت در صفحات محصول رسمی این نرم افزار فاش کرده است که صدور مجوز مستقیم برای Windows 10 Home، Pro و Workstation را متوقف خواهد کرد. سلب مسئولیت بیان می کند که 31 ژانویه 2023، آخرین روزی است که مصرف کنندگان می توانند سیستم عامل ها را از سایت مایکروسافت دانلود کنند.

در این اخطار تاکید شده است که با وجود توقف دانلود، ویندوز 10 به دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی برای محافظت از رایانه‌های شخصی در برابر ویروس‌ها، جاسوس‌افزارها و سایر بدافزارها تا 14 اکتبر 2025 ادامه خواهد داد.