مایکروسافت موتور Bing و مرورگر Edge جدید مجهز به ChatGPT را معرفی کرد

بینگ در حال حاضر 13 سال است که وجود دارد، با این حال هنوز سهم پایین 3٪ از بازار مرورگرها را در اختیار دارد در حالی که گوگل در حدود 93٪ است، اما مایکروسافت معتقد است که ادغام مدل GPT-4 OpenAI در موتور جستجوی خود به کاهش این شکاف بزرگ کمک می کند. ساتیا نادلا، مدیرعامل این شرکت گفت: «این روز جدیدی در جستجو است.

مایکروسافت از نسخه ارتقا یافته مدل زبان GPT 3.5 استفاده می کند که ChatGPT OpenAI را در Bing و Edge جدید تقویت می کند. این شرکت می گوید این مدل «پرومته» از چت بات معروف قدرتمندتر است و بهتر می تواند به سؤالات جستجو پاسخ دهد.

مایکروسافت می‌گوید بینگ جدید نتایج مرتبط‌تری را ارائه می‌کند، می‌تواند آن‌ها را از منابع متعدد خلاصه کند و می‌تواند پاسخ‌ها را اصلاح کند. همچنین می‌تواند یک برنامه سفر تعطیلات ایجاد کند، کاربران را برای مصاحبه‌های شغلی آماده کند، اخبار مربوط به رویدادهای اخیر را بازیابی کند و موارد دیگر.

در همین حال، مرورگر به روز شده Edge با ویژگی های جدید Chat و Compose همراه است. اولی به کاربران اجازه می دهد صفحات وب را خلاصه کنند و در مورد محتوای آنها سؤال بپرسند، در حالی که دومی به ایجاد پسندیدن ایمیل ها و پست های رسانه های اجتماعی کمک می کند.

برخی از نمونه‌های دیگر از کارهایی که بینگ جدید می‌تواند انجام دهد شامل یافتن دستورالعمل‌های دقیق برای نحوه جایگزینی تخم‌مرغ با ماده دیگری در کیکی است که درست در آن لحظه می‌پزید، بدون پیمایش در نتایج متعدد. مایکروسافت همچنین بینگ را به نمایش گذاشت که برای هر روز سفر پنج روزه به مکزیکوسیتی یک برنامه سفر ایجاد کرد.

انقلاب چت ربات امروز ادامه می‌یابد، زمانی که گوگل جزئیات بیشتری از ابزار هوش مصنوعی رقیب خود، Bard، را در جریان رویداد Live from Paris خود، از ساعت 8:30 صبح به وقت شرقی / 5:30 صبح به وقت محلی، فاش کرد. غول جستجوی چینی Baidu نیز سرویس سبک ChatGPT خود را به نام Ernie در ماه مارس منتشر می کند.منبع

بینگ جدید اکنون در یک نسخه محدود روی دسکتاپ برای امتحان در دسترس است—شما می‌توانید برای همه چیز به لیست انتظار بپیوندید. موتور جستجو نتایج را به شکل سنتی خود در کنار نوار کناری مجهز به هوش مصنوعی حاوی پاسخ های جامع تری نشان می دهد. کاربران همچنین می توانند به طور مستقیم از چت بات سؤال کنند، دقیقاً مانند ChatGPT.

چه اتفاقی افتاده؟ همانطور که انتظار می رفت، مایکروسافت نسخه جدیدی از موتور جستجوی Bing خود را با نسخه ای از همان هوش مصنوعی در پشت ChatGPT اعلام کرده است. طی رویدادی در مقر ردموند، واشنگتن، این شرکت همچنین گفت که مرورگر Edge را با قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید و ظاهری جدید به‌روزرسانی می‌کند.