مایکروسافت می‌گوید تا زمانی که پلی‌استیشن وجود داشته باشد، Call of Duty روی پلی‌استیشن باقی خواهد ماند.

چه اتفاقی افتاده؟ مایکروسافت تأیید کرده است که در صورتی که رگولاتوری مجوز خرید 68.7 میلیارد دلاری Activision Blizzard را بدهد، سری Call of Duty را از پلی استیشن حذف نخواهد کرد. آینده فرنچایز FPS باعث نگرانی مالکان پلی استیشن شده است که می‌ترسیدند مایکروسافت آن را به صورت انحصاری Xbox/PC بسازد، اما این واضح‌ترین تعهدی است که مایکروسافت به ماندن این سری در دستگاه‌های سونی انجام داده است.

ما مکان‌هایی را که مردم می‌توانند Minecraft بازی کنند گسترش داده‌ایم، مکان‌ها را کاهش نداده‌ایم، و این خوب بوده است. وظیفه می تواند در طول سالها ادامه یابد.”

در اوایل سال جاری، اسپنسر گفت مایکروسافت متعهد است که Call of Duty را برای چندین سال دیگر در پلی استیشن حفظ کند، فراتر از قرارداد فعلی سونی با Activision، که شامل دو نسخه بعدی این سری پس از Modern Warfare II است. جیم رایان، مدیر عامل پلی استیشن، از این پیشنهاد تحت تأثیر قرار نگرفت و آن را «در بسیاری از سطوح ناکافی» خواند.

به نظر می رسد که اسپنسر در مورد نیات مایکروسافت برای بازی Call of Duty تردید چندانی باقی نمی گذارد، اما پس از آن او اولین مدیر اجرایی نخواهد بود که یک وعده را زیر پا می گذارد. با فرض تایید این معامله، مایکروسافت رسما Activision Blizzard را تا پایان سال مالی شرکت یعنی ژوئن 2023 خریداری خواهد کرد.منبع

اسپنسر گفت: “ما Call of Duty را از پلی‌استیشن نمی‌گیریم. من می‌دانم که دقیقاً همان چیزی نیست که شما خواسته‌اید، اما صرفاً دوست داشتن مشت زدن به آن یکی در بینی، این هدف ما نیست.” قصد ما این نیست که این کار را انجام دهیم، و تا زمانی که پلی استیشن برای ارسال وجود دارد، قصد ما این است که به ارسال Call of Duty در پلی استیشن ادامه دهیم، مشابه کاری که از زمان ماینکرفت انجام داده ایم. مالک آن بودم.”

بخونید:  دانشمندان کشف کرده اند که چگونه می توان پوست بیولوژیکی را روی صورت ربات خندان اعمال کرد

اسپنسر هفته گذشته به کنفرانس فناوری وال استریت ژورنال (از طریق The Verge) اشاره کرد که برنامه‌هایی برای آوردن Call of Duty به نینتندو سوییچ و در دسترس نگه داشتن آن بر روی پلتفرم‌های دیگر وجود دارد، همانطور که مایکروسافت با Minecraft انجام داده است.

مایکروسافت به رگولاتور گفته است که سونی به میزان قابل توجهی اهمیت سری CoD را اغراق می کند و از دست دادن یک فرنچایز نمی تواند سلطه غول ژاپنی را به چالش بکشد. این شرکت اضافه کرد که قرار دادن Call of Duty در Game Pass تضمینی برای فروش بیشتر کنسول های ایکس باکس نیست. اما مایکروسافت تلاش کرد تا نگرانی‌ها مبنی بر اینکه CoD فقط Xbox/PC بسازد، با برجسته کردن میزان درآمدی که در صورت انجام چنین حرکتی در معرض خطر قرار می‌گیرد، کاهش دهد.

نیت مایکروسافت برای بازی‌های اکتیویژن بلیزارد برای تنظیم‌کننده‌هایی که این معامله را بررسی می‌کنند، نقطه گیر بوده است. اداره رقابت و بازار بریتانیا نسبت به “محفوظ یا تنزل” عناوین اکتیویژن بلیزارد از سایر کنسول ها یا خدمات اشتراکی در صورت تکمیل خرید، ابراز نگرانی کرد. این موضوع ماه گذشته منجر به بررسی مرحله دوم مرحله دوم این سازمان شد.

در یک مصاحبه پادکست جدید با جاستین و جنا ازاریک در Same Brain، یوتیوبرها از فیل اسپنسر، رئیس Xbox در مورد خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت و اینکه آیا ممکن است به این معنی باشد که برخی از بازی‌ها دیگر در پلی استیشن در دسترس نخواهند بود، پرسیدند.